9,9 C
Rzeszów
sobota, 1 kwietnia, 2023
+

  Lotniczy plac zabaw dla dzieci MTUlandia jest już otwarty! Twoje dziecko przeżyje niezapomnianą przygodę!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zabierz swoje dziecko na innowacyjny i interaktywny plac zabaw, przy ul. Księdza Józefa Sondeja, obok Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Twoje dziecko, poznając tajniki obsługiwania samolotu może przeżyć niezapomnianą przygodę! Wcielając się w rolę pilota będzie miało przednią zabawę. Samolot o długości 9,5 m i szerokości 7,5 m, który stoi na placu zabaw połączony jest ze zjeżdżalniami oraz ścieżką wspinaczkową. Samolot w środku przypomina ten prawdziwy, a do tego cały obiekt umiejscowiony jest na pasie startowym, skonstruowanym z gumowej, specjalnej nawierzchni. Cały plac zabaw jest stworzony z bezpiecznych dla dzieci elementów. Ale to nie wszystko!

  Dzieci w MTUlandii będą mogły połączyć edukację razem z zabawą. Zamontowano  interaktywną mapę, w której najmłodsi będą mogli przesuwać samoloty po całym świecie i wspaniale się przy tym bawić, podróżując po niebie. Oprócz tego zbudowana jest również wieża kontroli lotów razem z krętą zjeżdżalnią. Cały obiekt leży w monitorowanym, ogrodzonym miejscu. Dodatkowo nieopodal znajduje się miasteczko ruchu drogowego, w którym dzieciaki mogą ćwiczyć zasady poruszania się po jezdni.

  Prace związane z kolejnym, trzecim już etapem rozbudowy lotniczego placu zabaw MTUlandia zainicjowanego przez firmę MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o. i jej pracowników zostały zakończone, a jego oficjalne przekazanie Miastu Rzeszów nastąpiło w piątek, 1 lipca 2022 r.

  Celem całego projektu jest rozwijanie pasji do lotnictwa. MTUlandia została udostępniona najmłodszym mieszkańcom miasta w 2018 r., od tego czasu plac zabaw był rozbudowywany o kolejne elementy związane z tematyką lotniczą.  W ostatnim etapie rozbudowy, samolot został wyposażony w interaktywny kokpit sterowany czujnikiem ruchu, dzięki czemu na pokładzie można usłyszeć komunikaty załogi lotu oraz dźwięk silników. Dodatkowo zainstalowano interkom umożliwiający łączność wieży kontroli lotów z samolotem.

  Na najmłodszych czekają również nowe interaktywne tablice edukacyjne jak np. odkrywca planet, a ponieważ żaden lot nie może odbyć się bez załogi samolotu, zainstalowane zostały szablony do zdjęć dla dzieci chcących wcielić się w rolę pań i panów pilotów.

  Z myślą o opiekunach dzieci spędzających czas na placu zabaw, przygotowano dodatkowe ławki, przy których zainstalowane są moduły USB do ładowania mobilnych urządzeń elektronicznych.

  „Pozytywne opinie, jakie otrzymaliśmy po pierwszym etapie budowy placu zabaw były dla nas dodatkowym napędem w planowanym dalszym rozwoju MTUlandii. Mamy nadzieję, że również te nowe interaktywne elementy będą rozwijać kreatywność i wyobraźnię najmłodszych mieszkańców miasta oraz pomogą im odkrywać fascynujący świat lotnictwa” – mówił Krzysztof Zuzak, Dyrektor Zakładu MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o.

  Wszystkie elementy wykonane są z atestowanych materiałów bezpiecznych dla dzieci. Plac zabaw posiada certyfikat potwierdzający zgodność urządzeń zabawowych z grupą norm PN-EN 1176. Samolot znajduje się na zaprojektowanym pasie startowym, a cała konstrukcja placu zabaw na specjalnej amortyzującej nawierzchni.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com