czwartek, 28 września, 2023
+

  Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami cały czas działa! Zdobądź dofinansowanie na rehabilitację!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jeśli posiadasz status ukraińskiego uchodźcy i jesteś niepełnosprawny, warto skorzystać z dofinansowania na rehabilitację. Cała akcja obejmuje całą Polskę, obojętnie gdzie się zatrzymałeś. Każdemu przysługuje 1500 zł na leczenie. Tylko w Warszawie taka forma pomocy jest całkowicie bezpłatna. Wystarczy się zapisać i uzyskać potrzebne wsparcie. Co trzeba zrobić, by dostać taką pomoc?

  W ramach działalności Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami Fundacji Avalon, uciekający przed wojną osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore mogą skorzystać z darmowej rehabilitacji w oraz założyć subkonto umożliwiające zbiórkę środków finansowych. Fundacja Avalon nieustannie rozwija nowo powołane Centrum i wdraża kolejne rozwiązania, które mają pomagać potrzebującym uchodźcom.

  Dofinansowana rehabilitacja

  Osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, które musiały opuścić Ukrainę i przebywają aktualnie na terenie Warszawy mogą zapisać się na bezpłatną rehabilitację do Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active. Osoby z innych części kraju mogą z kolei skorzystać z jednorazowego dofinansowania rehabilitacji. Maksymalna wysokość takiego wsparcia wynosi 1500 zł.

  Warunkiem uzyskania dofinansowania jest założenie przez zainteresowaną osobę subkonta w Fundacji Avalon.

  Oprócz programu dofinansowanej rehabilitacji, uchodźcy mogą uzyskać pomoc dzięki specjalnej infolinii działającej w Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami. Dzwoniąc na numer 790 688 222 można uzyskać porady dotyczące: dofinansowania rehabilitacji, organizacji transportu, niezbędnego sprzętu medycznego oraz bieżących wydatków.

  Darmowe konsultacje udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 w 3 językach: polskim, ukraińskim i rosyjskim pod numerem 790 688 222 (działa również w aplikacji Telegram). Cały czas można też skontaktować się z centrum drogą mailową, wysyłając wiadomość na adres: pomocukrainie@fundacjaavalon.pl

  Ogromne wsparcie darczyńców

  Pomoc, którą uchodźcy otrzymują od Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami, możliwa jest dzięki ogromnemu wsparciu darczyńców. W dalszym ciągu trwa zbiórka na rzecz Centrum prowadzona na portalu zbiórkowym Helpuj.pl i osiągnęła już kwotę ponad 600 tysięcy złotych. Wśród fundatorów wyżej wspomnianych działań są również duże firmy, które zechciały wesprzeć działalność Fundacji Avalon.

  Centrum Pomocy Uchodźcom działa nieprzerwanie od lutego 2022 roku. Przez cały czas Fundacja Avalon pozyskuje i dystrybuuje do punktów recepcyjnych, przejść granicznych i do samej Ukrainy sprzęt ortopedyczny, medykamenty oraz materiały higieniczne. Fundacja od początku trwania wojny w Ukrainie przekazała ponad 1500 sztuk sprzętu ortopedycznego w tym: wózki ortopedyczne, kule, laski oraz chodziki. Pozyskane materiały zostały przekazane w ramach sześciu transportów do punktów recepcyjnych w Warszawie oraz w ramach dwóch transportów do przejść granicznych w Ukrainie. W siedzibie Fundacji uchodźcy mogą założyć subkonto oraz skorzystać z rehabilitacji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com