26,8 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Zabierz dzieci na spektakl do Teatru Maska już w najbliższą sobotę!

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Twoje dzieci dopiero zaczynają przygodę z teatrem? Koniecznie wybierz się z nimi na przedstawienie organizowane przez Teatr Maska na zakończenie sezonu. W programie zaplanowany jest spektakl pt. „Pradawne drzewo”, które opowiada o historii powstania nie tylko drzewa, ale też całej innej przyrody, różnych zjawisk atmosferycznych, gwiazd, słońca, czy nieba. To ciekawa opowieść o matce naturze, która porwie dzieciaków w świat przyrody, która, jak się okazuje nie zawsze jest taka kolorowa.   

  Teatr Maska, znajdujący się na ulicy Adama Mickiewicza 13 w Rzeszowie, przygotował przedstawienie dla dzieciaków w wieku 4-7 lat, które odbędzie się już w najbliższą sobotę 2 lipca, o godzinie 16:30. To opowieść, zaczerpnięta nieco z mitologii słowiańskiej. Ciekawa opowieść o powstaniu przyrody uwrażliwi dzieci na piękno natury.

  To teatralne zaproszenie do poszukiwań początku, snucia opowieści i przyjrzenia się bliżej życiu nadzwyczajnego drzewa, które jest świadkiem wielu wydarzeń.

  W centrum opowieści staje potężne drzewo, które podczas spektaklu rozrasta się, ukazując swoje tajemnice. Barwna mitologia Słowian jest okrojona do pierwszych podstawowych znaczeń wspólnych dla wszystkich, tak by mały widz mógł w pełni uczestniczyć w ukazywanej historii.

  W trakcie spektaklu aktorki są przewodnikami po świecie Natury. Łagodnie, za pomocą gestu, ruchu i śpiewu budują opowieść o początku świata. Widzowie są zatem świadkami narodzin nieba, gwiazd, słońca (Swaróg), zjawisk przyrody (takich jak burze i pioruny – Perun czy wiatru – Strzybóg); śledzą wyznaczenie kierunków świata (Świętowit). A wszystko to dzieje się wokół leciwego, poczciwego dębu…

  Wyjście od historii drzewa, które jest centrum świata, stanowi świetną okazję do uwrażliwiania małych widzów i wprowadzania ich w świat natury, który jest dzisiaj zagrożony. Celem twórców jest zwrócenie uwagi na piękno, ale również kruchość przyrody. Dzieci poznają nie tylko różne drzewa, ale też ich życie i wywodzące się ze słowiańszczyzny zwyczaje z nimi związane.

  Tradycje i elementy kultury ludowej zaprezentowane zostaną w nowoczesnej odsłonie, opowiedzianej bogatymi środkami teatru formy.

  Scenariusz i reżyseria: Honorata Mierzejewska-Mikosza

  Scenografia: Joanna Jaśko-Sroka

  Muzyka: Pavel Helebrand

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -