poniedziałek, 25 września, 2023
+

  Solina przygotowała nowe atrakcje! Gondola, wieża widokowa oraz park tematyczny są już dostępne!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Solina to miejsce szczególnie atrakcyjne. Co roku, zwłaszcza w okresie wakacyjnym przyciąga tłumy turystów. Można tutaj wspaniale wypocząć, wybrać się na rejs statkiem po Jeziorze Solińskim, zanurzyć się w wodzie, czy przejść się zaporą. W tym roku Solina przygotowała też dodatkowe atrakcje, które z pewnością przyciągną jeszcze większe tłumy zwiedzających. Została między innymi uruchomiona kolejka gondolowa. Jest też nowoczesna wieża widokowa razem z kawiarnią oraz przeszklonym tarasem z malowniczym widokiem na Bieszczady, a także park tematyczny na zboczu góry Jawor, który ma powierzchnię 4,7 hektara.

  Pojawienie się 25 gondoli w Solinie to inwestycja Grupy PKL i PFR. Nowoczesne wagony kolei widokowej dotarły w Bieszczady prosto ze szwajcarskiej fabryki.

  Trasa widokowa ma 1,5 km długości i przebiega nad solińską zaporą. Wagoniki znajdują się 75 m nad ziemią, a to oznacza, że jest to najwyższa podpora kolei linowej w Polsce oraz jedna z wyższych w Europie. Turyści w gondolach będą mogli podziwiać Jezioro Solińskie i zielone wzgórza z całkiem innej perspektywy niż dotychczas. Nowoczesne wagony będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście i zejście z nich będzie bezstopniowe, co ułatwi podróżowanie także rodzinom z dziećmi w wózkach. Na pokładzie znajdzie się miejsce także dla wszystkich, którzy na górskie wycieczki zabierają swoje czworonogi. Pies w gondoli musi być jednak na smyczy i w kagańcu, a wprowadzić go można za dodatkową opłatą.

  „Nowy ośrodek PKL Solina będzie nowoczesny. Dlatego również nowoczesne są wagony kolei widokowej, którymi turyści z prędkością 6m/s będą podróżować nad zaporą podziwiając niezwykłe krajobrazy. Zadbaliśmy o każdy detal, by nasi klienci czuli się nad Soliną komfortowo. Konstrukcja wagoników umożliwi widok 360 stopni, dzięki temu każdy podróżujący będzie mógł oglądać spektakularne widoki panoramy Bieszczad i Jeziora Solińskiego” – mówił Daniel Pitrus, prezes Polskich Kolei Linowych.

  Zwiedzający niezależnie od warunków pogodowych będą mogli cieszyć się niepowtarzalnymi górskimi widokami. Dobrą widoczność możliwa między innymi zastosowanie specjalnego tworzywa, które nie tylko absorbuje promienie słoneczne, ale też jest odpowiednio przyciemnione, by umożliwić oglądanie wschodów i zachodów słońca z wysokości wagonika.

  Chcąc wybrać się w podróż wagonikami kolei widokowej w dwie strony, trzeba zapłacić 39 zł za bilet normalny i 32 zł za bilet ulgowy. W jedną stronę bilety są nieco tańsze i kosztują kolejno 32 zł i 26 zł. Ceny te obowiązują jednak tylko w sklepie internetowym.

  Kupując bilety w kasie, koszt podróży jest wyższy. Bilety normalne i ulgowe w dwie strony wynoszą 45 zł i 35 zł, a w jedną stronę 35 zł i 29 zł. Za wstęp na wieżę widokową trzeba zapłacić 15 zł za bilet normalny i 10 zł za ulgowy.

  Na uroczystym otwarciu nowych atrakcji nad Soliną uczestniczył premier Mateusz Morawiecki.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com