niedziela, 4 czerwca, 2023
+

  Dobrowolne dobowe szkolenia podkarpackich terytorialsów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Szkolenie, szkolenie i jeszcze raz szkolenie! W jednym z ostatnich szkoleń rotacyjnych na terenie województwa podkarpackiego udział wzięło blisko 2 tysiące żołnierzy z 3.Podkarpackiej Brygady OT. Zajęcia dobowe są idealną okazją do sprawdzenia się w trudnych warunkach i dają możliwość optymalnego wykorzystania czasu szkoleniowego.

  Pododdział z 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu realizował zadania dzienno-nocne podczas szkolenia rotacyjnego, ćwiczyli w Starym Dzikowie. Szkolenie taktyczne rozpoczęło się od realizacji strzelania i kierowania ogniem w godzinach porannych w sobotę, a zakończyło o świcie w niedzielę.

  Jednym z zadań, które postawiono przed terytorialsami z Podkarpacia był dzienno-nocny marsz taktyczny. Podczas marszu żołnierze mieli za zadanie wykonać wiele zagadnień związanych z bezpiecznym przemieszczeniem się czy założeniem bazy noclegowej. Takie ćwiczenia mają na celu wypracowanie odpowiednich procedur i zachowania w terenie.

  Zajęcia prowadzone poza terenami wojskowych placów ćwiczeń cechuje większy realizm. Dzięki nim żołnierze mogą lepiej poznać teren, za którego obronę i ochronę odpowiadają. Podkarpaccy terytorialsi rozumieją przynależność do regionu oraz społeczności, którą jesteśmy gotowi bronić i wspierać. Właśnie dlatego szkolimy się w tzw. stałych rejonach odpowiedzialności, stąd aktywność szkoleniowa żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

  Szkolenie dobowe podkarpackich terytorialsów ukierunkowane było głównie na doskonalenie umiejętności żołnierzy w zakresie działań taktycznych. Nabyte umiejętności oraz pozyskane doświadczenie mogą być w przyszłości przydatne do wsparcia społeczności lokalnych służb w sytuacjach kryzysowych. Takie szkolenia stanowią praktyczny wymiar tzw. „mobilności szkoleniowej”, czyli zdolności szkolenia kompanii lekkiej piechoty na terenie powiatu, który jest jej rejonem działania.

  Zainteresowani wstąpieniem w szeregi 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej już powinni się zgłaszać do Wojskowych Centrów Rekrutacji lub skorzystać z pomocy rekruterów www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

  Wymagania:

  • polskie obywatelstwo
  • wiek: 18-60 (63 w korpusie oficerów)
  • niekaralność za przestępstwa umyślne
  • zdrowie fizyczne i psychiczne by pełnić służbę wojskową
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com