niedziela, 4 czerwca, 2023
+

  Szkolenie na poligonie podkarpackiej brygady obrony terytorialnej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z żołnierzami z Estonii od 25 czerwca br. doskonalą swoje umiejętności bojowe w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. Ćwicząc na strzelnicach, pasach taktycznych, w terenie leśnym i na obiektach zurbanizowanych. Obiekt szkoleniowy daje okazję do nauki i doskonalenia umiejętności działania w terenie zabudowanym. Poligon to duże wyzwanie dla żołnierzy, ale również sposobność, by w realnych warunkach realizować ćwiczenia.

  Poligonowe szkolenie zintegrowane jest jedną z form szkolenia naszych żołnierzy, pozwalają na podnoszenia umiejętności bojowych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. To intensywne szkolenia, trwające od wczesnych godzin porannych, często również w nocy, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Wymagają one od żołnierzy dobrej kondycji fizycznej oraz odpowiedniego przygotowania. Szkolenia zintegrowane organizowane na poligonach poza, podstawowymi, wyrównawczymi i rotacyjnymi, są jedną z form szkolenia każdego żołnierza.

  Terytorialsi z Podkarpacia od ponad dwóch lat współpracują z Estonian Defence League. Tym razem żołnierze z 31. Batalionu Lekkiej Piechoty w Rzeszowie i 34. Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu wspólnie z żołnierzami z Estonii będą przez dwa tygodnie doskonalić swoje praktyczne umiejętności m.in. z taktyki, topografii, strzelectwa, łączności oraz pomocy medycznej na polu walki. Ćwiczenia są prowadzone w rejonie działań zurbanizowanych. Na strzelnicach i pasach taktycznych doskonalą umiejętności strzeleckie. To bardzo dobry czas na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności. Zgrupowanie poligonowe pozwoli żołnierzom z 3 Podkarpackiej Brygady OT usystematyzować posiadaną wiedzę, ale też opanować nowe umiejętności.

  Zainteresowani wstąpieniem w szeregi 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej mogą się zgłaszać do Wojskowych Centrów Rekrutacji lub skorzystać z pomocy rekruterów http://www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

  Wymagania:

  • polskie obywatelstwo
  • wiek 18-60 (63 w korpusie oficerów)
  • niekaralność za przestępstwa umyślne
  • zdrowie fizyczne i psychiczne by pełnić służbę wojskową
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com