26,5 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  „Maroko, szkice podróżne” wernisaż prac w Muzeum Etnograficznym

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Lubisz oglądać obrazy, dzieła wybitnych malarzy oraz utalentowanych artystów? Od lipca do września będziesz mieć wyjątkową okazję zobaczyć dzieła uzdolnionej malarki Alicji Nikiel. Koniecznie zagospodaruj sobie jeden wolny dzień i przyjdź do muzeum w Rzeszowie, które znajduje się przy rynku. Zobaczysz tam między innymi prace inspirowane marokańską kulturą!

  Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie udostępniło do oglądania wystawę prac malarki Alicji Nikiel, które to można zobaczyć już od 7 lipca 2022 roku, od godziny 17:00. Galeria przedstawia dzieła malarskie oraz rysunki, akwarele autorki pod hasłem „Maroko, szkice podróżne”. Muzeum dokładnie znajduje się na ulicy Rynek 6, a prace tej artystki można podziwiać do 15 września, w siedzibie muzeum.

  Prezentowane na wystawie prace przeniosą odbiorców w fascynującą podróż do krainy orientalnej sztuki i tradycji. Zabiorą w świat marokańskich kolorów, zapachów i dźwięków. Ekspozycja stanowi swoisty pamiętnik, wspomnienie z podróży i jak mówi sama autorka:

  „Maroko uwodzi od pierwszego wejrzenia, olśniewa światłem, intensywnością koloru, rytmami form. Impuls, by udokumentować własne impresje tego, kuszącego swą innością kraju był ogromny; choćby po to tylko, by oglądając po powrocie zapiski i szkicowniki wiedzieć na pewno, że podróż nie była mirażem; by urealnić go dla siebie w jedyny sposób, w jaki się potrafi – rysując i malując, jakby tylko wtedy można było odkryć tajemnicę jego piękna.

  Moje prace są bardzo subiektywnym obrazem Maroka, brak tu pocztówkowych ujęć.

  Większość prac to próba wejrzenia w niewielki fragment rzeczywistości, na którym skupiłam swoją uwagę; część prac pozostaje niedokończona, tak by ich kontynuacja dobiegała już w sferze życia marokańskiego świata. Pozostaje jedynie zanurzyć się w nurt tego życia…”

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -