14,3 C
Rzeszów
środa, 5 października, 2022
+

  Rusza XXVII edycja Wojewódzkiego Przeglądu Wiejskich Zespołów Artystycznych w Tyczynie

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już 3 lipca, w najbliższą niedzielę rynek w Tyczynie zapełni się kolorowymi strojami ludowymi. Miejsce to zamieni się w prawdziwe miasteczko folkloru. Koniecznie zabierz całą swoją rodzinę. Impreza rozpoczyna się o godz. 10.00.

  To już 27 edycja Wojewódzkiego Przeglądu Wiejskich Zespołów Artystycznych. W tegorocznym przeglądzie weźmie udział 9 zespołów a’capella, 4 solistów śpiewaków, 3 solistów instrumentalistów, 5 kapel ludowych, 17 zespołów śpiewaczych z akompaniamentem oraz zespół obrzędowy z województwa podkarpackiego, skupiające nie tylko osoby starsze, ale także ludzi młodych, których łączy wspólna pasja amatorskiego śpiewania, mająca na celu kultywowanie i ochronę tradycji ludowych, a przede wszystkim miłość do kultury ludowej.

  Po części konkursowej wystąpi zespół Opa Cupa! Zespół gra szeroko pojęty folk, inspirowany nie tylko naszą rodzimą, polską muzyką ludową, ale również muzyką bałkańską, klezmerską, węgierską czy słowacką. Koncert zespołu odbędzie się o godz. 18.00!

  Przeglądowi towarzyszyć będzie Tyczyński Jarmark Rozmaitości, na którym będzie można nabyć: wyroby ceramiczne u Marty Marciniec, produkty spożywcze przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Hermanowej, rękodzieło u Krystyny Barkowskiej, produkty spożywcze przygotowane przez Zakład Aktywności Zawodowej w Rzeszowie, rękodzieło u Jadwigi Szlagi,  soki  tłoczone z Inkubatora Przetwórstwa Lokalnego w Błażowej, drewniane misy wykonane przez Waldemara Dubaj oraz ikony Barbary Ptaszek. Na najmłodszych czekać będą darmowe dmuchańce.

  Podczas imprezy, będzie można wesprzeć charytatywnie przez zbiórkę pieniędzy Polę Matuszek. Dziewczynka cierpi na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Dzięki zebranym pieniądzom, jest szansa, że wyzdrowieje.

  Organizatorem XXVII Wojewódzkiego Przeglądu Wiejskich Zespołów Artystycznych jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie. Sponsorami wydarzenia są: Starosta Rzeszowski, Burmistrz Tyczyna, Zarząd Mieszkańców Miasta Tyczyna, Pratko Cafe, Pratko Development.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com