10,3 C
Rzeszów
piątek, 12 sierpnia, 2022
+

  Zostaje wznowione połączenie kolejowe Sanok – Ustrzyki Dolne

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dla turystów pragnących odwiedzić Bieszczady przygotowano na wakacjach wspaniałą ofertę. Po 12-letniej przerwie, z inicjatywy samorządu województwa podkarpackiego zostaje wznowione dodatkowe połączenie w weekendy Sanok – Ustrzyki Dolne Kurs zostaje uruchomiony na wakacje, od 25 czerwca do 28 sierpnia.

  Bieszczady to malownicza okolica, która słynie z przepięknych krajobrazów, szlaków turystycznych po Karpatach.

  W pierwszym, inauguracyjnym kursie pociągu wzięli udział: poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, wicemarszałek Piotr Pilch, starosta bieszczadzki Marek Andruch, starosta sanocki Stanisław Chęć oraz wielu innych samorządowców i lokalnych mieszkańców.

  Wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch deklarację wznowienia dodatkowych kursów pociągu w tym regionie podpisał jeszcze podczas obchodów 150-lecia kolei w Bieszczadach.

  Wznowienie linii 108 relacji Sanok – Ustrzyki Dolne – Sanok jest dedykowane przede wszystkim turystom. Już sam przejazd tak malowniczą trasą może być atrakcją. Wspólnie z zarządcą infrastruktury kolejowej PKP PLK Zarząd Województwa Podkarpackiego wypracował koncepcję wznowienia ruchu pociągów na nieczynnym dotąd odcinku linii kolejowej 108, tj. Ustrzyki Dolne – Uherce Mineralne.

  Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch

  Zarząd województwa 4 maja b.r. podjął decyzję o uruchomieniu dodatkowych kursów. To znacznie uprości turystom zwiedzanie Bieszczad.

  Rozkład jazdy nowych kursów

  Sanok 06:18 – Ustrzyki Dolne 07:22

  Ustrzyki Dolne 07:32 – Sanok 08:36 – skomunikowanie w Sanoku z poc. 30995 do Medzilaborec. (Odjazd pociągu do Medzilaborec o godz. 08:41)

  Sanok 19:32 – Ustrzyki Dolne 20:35 – skomunikowanie w Sanoku z poc. 30992   z Medzilaborec. (Przyjazd poc. z Medzilaborec do Sanoka o godz.19:26),

  Ustrzyki Dolne 20:43 – Sanok 21:47.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -