sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_img
+

  W miniony weekend w Rzeszowie odbył się Europejski Stadion Kultury. Podsumowujemy imprezę!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Europejski Stadion Kultury, jak co roku zaprasza do Rzeszowa wielu znanych muzyków na jedyny taki czerwcowy koncert. Ale to nie wszystko. Pod koniec czerwca, a dokładniej 23-25 czerwca w związku ze Wschodem Kultury, w Rzeszowie zorganizowano wiele innych, ciekawych atrakcji nie tylko dla tych najmłodszych, ale również dla tych starszych. Sprawdź, co dokładnie działo się podczas całej imprezy!

  Cały ostatni czerwcowy weekend, oprócz koncertów obfitował w wiele różnych ciekawych atrakcji. Można było w piątek, sobotę i niedzielę zabrać dzieciaki do Muzeum Dobranocek na specjalną bajową wystawę. Do tego, w BWA podziwialiśmy wystawy najciekawszych i najzdolniejszych ukraińskich malarzy. Po południu funkcjonował przy fosie koło zamku Lubomirskich Klub Festiwalowy. Był tam także zorganizowany Street Food Festival. W tym samym miejscu wisiała wystawa plakatów #SupportUkrainePic. Dzieciaki mogły wziąć udział przez te wszystkie dni w plenerowej jodze.

  Wieczorem, w piątek zaplanowany był koncert w Parku Sybiraków. Koncert otworzyła Kaśka Sochacka. Do tego wystąpili w duetach polscy artyści razem z tymi zagranicznymi. Byli to: Afromental z Tautumeitas (Łotwa), Viki Gabor z Maleną (Armenia), Król z Alyona Alyoną (Ukraina) oraz Ania Rusowicz w duecie z Julią Belei (Ukraina).

  Na sobotę, Rzeszów przygotował także mnóstwo wspaniałych atrakcji. Między innymi południowy spacer z Łukaszem Łuczajem czy warsztat projektowania książek fotograficznych. Zorganizowano też wiele konferencji, dotyczących na przykład odbudowy ukraińskiej kultury. Na sobotni wieczór przygotowano między innymi koncert Luny – polskiej, młodej wokalistki, która nagrywa kawałki w alternatywnym stylu.

  Oprócz tych wymienionych atrakcji, było jeszcze wiele, wiele innych ciekawych zajęć. Imprezę można zaliczyć do udanych! Dzieciaki chętnie brały udział w różnych warsztatach, a z kolei koncert główny przyciągnął setki widzów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com