10,3 C
Rzeszów
piątek, 12 sierpnia, 2022
+

  Rusza I Podkarpacki Festiwal Orkiestr Dętych w Rzeszowie. Wstęp wolny!

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Chcesz posłuchać muzyki granej na żywo? Nie może zabraknąć Cię na pierwszym tego typu wydarzeniu – Podkarpackim Festiwalu „Z orkiestrą przez Podkarpacie” zrzeszającym orkiestry dęte z całego województwa. Wejściówka jest darmowa, więc każdy może przyjść i uczestniczyć w imprezie.  

  Dokładnie o godzinie 14:00, 3 lipca odbędzie się pierwsza tego typu impreza, zrzeszająca orkiestry dęte z całego Podkarpacia. Podczas wydarzenia, granej muzyki na żywo będzie można posłuchać w Parku Jedności Polonii z Macierzą, na ulicy Pułaskiego w Rzeszowie. Na wydarzenie zaprasza Wojewódzki Dom Kultury z siedzibą w stolicy naszego województwa. Dodatkowo, w roli gospodarza wystąpi Dziewczęca Orkiestra Szałamaistek a gościem festiwalu jest Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa.

  Swój udział w konkursie zgłosiły zespoły, które będą między sobą rywalizować. Zaprezentują się one w dwóch kategoriach – musztra paradna oraz koncert. Wydarzenie jest objęte patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa.

  Podczas całej imprezy będzie można posłuchać muzyki począwszy od marszów, po jazz oraz popularne popowe piosenki, w niezwykłej aranżacji instrumentów dętych. Orkiestry dęte tym różnią się od innych, że wykorzystują instrumenty tylko dęte oraz perkusyjne. A więc, podczas lipcowego festiwalu będzie można posłuchać klarnetów, fletów, trąbek, puzonów, tub, bębnów, werbli, talerzy oraz harf.

  Nie przegap tego wydarzenia!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -