13,3 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Czy powstanie nowy park na Błogosławionej Karoliny?

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W już istniejącym terenie rekreacyjnym przy ul. Bł. Karoliny pomiędzy Szkołą Podstawową nr 18, Przedszkolem Publicznym nr 33 oraz Żłobkiem Miejskim „Karolinka. Będą prowadzone prace związane z rozbudową i poszerzeniem terenu gdzie docelowo ma powstać park dla mieszkańców osiedla. Będzie to kontynuacja rozpoczętych w zeszłym roku prac. Rozbudowa parku zacznie się w to lato.

  Prace przy tworzeniu pierwszego etapu zakończyły się latem ubiegłego roku. Powstały wtedy m.in. alejki, oświetlenie, zamontowano urządzenia zabawowe. Posadzone zostały oczywiście także drzewa i krzewy. Kolejne nasadzenia w parku przeprowadzone zostały jesienią ubiegłego roku.

  Latem tego roku rozpocznie się realizacja drugiego etapu budowy. Przetarg, w którym wybrany zostanie wykonawca prac zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni.

  W tym roku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni. Powstanie klasa terenowa z siedziskami i tablicą, która będzie mogła być wykorzystywana przez uczniów znajdującej się po sąsiedzku szkoły. Kolejnym nowym elementem będzie miejsce edukacyjne z kostkami wiedzy o tematyce przyrodniczej. Zamontowane zostaną także domki dla owadów i jeży oraz budki dla ptaków. Utworzona zostanie ścieżka zdrowia z licznymi elementami sprawnościowymi jak równoważnie, mostki i przejścia linowe

  Zamontowane zostaną również zestawy zabawowe, sprawnościowe, tyrolka do zjazdów na linie, a na  istniejących skarpach umieszczone zostaną zjeżdżalnie. Teren będzie doświetlony a w miejscach wypoczynku ustawione zostaną kolejne ławki i leżaki. Istniejące drzewa zostaną podsadzone licznymi krzewami ozdobnymi i roślinami cebulowymi, które stworzą kolejne piętra roślinne. Inwestycja ma być gotowa w tym roku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -