17,2 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Europejski Stadion Kultury czas start!

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Najbliższy weekend, pierwszy wakacyjny upłynie mieszkańcom Rzeszowa oraz wszystkim gościom w rytmie wydarzeń Europejskiego Stadionu Kultury. To prawie 60 wydarzeń kulturalnych i społecznych.

  W piątek, pierwszego dnia ESK w parku Sybiraków odbędzie się Koncert Główny. Tegoroczny ma hasło „Odzyskać równowagę”. Podczas koncertu wystąpią gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej – wykonają własne utwory i zagrają w kolektywach. Koncert rozpocznie się gitarowym wykonaniem hymnu Ukrainy. Następnie na scenie zaprezentuje się Kaśka Sochacka. Po nie wystąpią kolektywy. Stworzą je Afromental i Tautumeitas z Łotwy, Viki Gabor i Malena z Armenii, Król i Alyona Alyona z Ukrainy oraz Ania Rusowicz i Julia Belei. Piątkowy koncert rozpocznie się o godz. 20.

  W piątek rozpoczynamy kolejną edycję festiwalu. Każda z nich jest inna, za każdym razem wprowadzamy coś nowego. Szukamy świeżych pomysłów, inspiracji, pokazujemy nowe trendy w kulturze. Cieszę się bardzo, że program drugi telewizji publicznej będzie na żywo transmitował wyimek tego festiwalu. Wyimek, ponieważ ESK to prawie 60 różnych wydarzeń. Zresztą słowo festiwal jest w moim odczuciu nie do końca pojemne, nie pokazuje ogromu wydarzeń, które zostały przygotowane. Duża scena festiwalowa, ale również wieczorem dla wyciszenia silent disco,  spotkania z artystami, kuratorami, teatr

  prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury

  Ten projekt jest więziotwórczy i kulturotwórczy. Łączy różne miasta: Rzeszów, Lublin, Białystok, Warszawę, które w różnych konfiguracjach ze sobą współpracują. To również projekt o charakterze międzynarodowym.

  Szczegółowy program ESK 2022 dostępny jest na stronie internetowej: https://stadionkultury.pl/program

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -