17,5 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Uczniowie z rzeszowskiej szkoły uczyli się języka chorwackiego

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Społecznym Liceum Ogólnokształcącym na Wyspiańskiego w Rzeszowie uczniowie szkoły mieli okazję poznać język oraz kulturę chorwacką. Całe warsztaty odbyły się w ramach projektu językowego pod hasłem „Język chorwacki sposobem na nudę”, w którym to uczestniczyć mogli uczniowie klas drugich. Placówka jest pierwszą taką szkołą w Polsce, w której można było nauczyć się tego języka. Patronatem całych warsztatów jest Konsulat Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie, we współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa.

  W ramach językowych zajęć uczniowie rzeszowskiej szkoły mieli nie tylko wspaniałą okazję nauczyć się chorwackiego, ale także podczas zajęć zaznajomić się z kulturą, zwyczajami, tradycjami oraz historią tego państwa. Część zajęć prowadzona była przez native speakerów, czyli rodowitych Chorwatów.

  Zwieńczeniem wszystkich zajęć z języka chorwackiego były warsztaty, na których nauczyciele podsumowali zdobytą przez uczniów wiedzę. Na koniec licealiści mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o Chorwacji o nagrodę  Konsula Honorowego Republiki Chorwacji pana Pawła Włodarczyka. Laureaci odbiorą nagrody podczas uroczystego rozdania świadectw.

  Uczniowie, uczestniczący w warsztatach dzięki dobremu opanowaniu języka chorwackiego na poziomie A1, mogli pojechać do Konsulatu Chorwacji w Krakowie i sprawdzić się w znajomości języka.

  Na koniec całego cyklu zajęć językowych nauczyciele razem z koordynatorem całego projektu przygotowali test ze znajomości Chorwacji.

  Następnym punktem w projekcie jest nawiązanie współpracy z szkołą partnerską z Chorwacji. Znajomość języka na podstawowym poziomie pozwoli nawiązać kontakty z rówieśnikami z zagranicznej szkoły.

  Chorwacja jest jednym z krajów bardzo chętnie odwiedzanych przez Polaków zwłaszcza na wakacjach. Malownicze zakątki kraju sprawiają, że co roku, zwłaszcza w sezonie letnim kraj ten przyciąga chętnie turystów również z całego świata. Możliwość poznania języka chorwackiego otwiera drogę młodzieży do lepszego poznania tego kraju oraz do odwiedzenia go. Znajomość języka na pewno znacznie ułatwi poruszanie się po obcym kraju.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -