33,2 C
Rzeszów
czwartek, 30 czerwca, 2022
+

  Jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą?

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, a pierwszym krokiem w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa, jest profilaktyka. Podczas inauguracji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych.

  Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, a pierwszym krokiem w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa, jest profilaktyka. Dlatego już po raz szósty 15 czerwca wystartowała ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Tym razem akcja została zainaugurowana na Plaży Miejskiej w Olsztynie obok posterunku Policji znajdującego się nad Jeziorem Ukiel. Uroczystość honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Olsztyna. Partnerem akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

  Celem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest poprawa bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych, poprzez działania informacyjno-edukacyjne skierowane do ogółu społeczeństwa. Jej bezpośrednimi adresatami są osoby przebywające nad wodą – zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Natomiast adresatami pośrednimi są zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku.

  Podczas eventu odbyła się premiera trzech spotów informacyjnych prezentujących różne przyczyny utonięć. W tych krótkich filmikach, przygotowanych przez Biuro Komunikacji Społecznej KGP we współpracy z Biurem Prewencji KGP,  wzięły udział reprezentantki Polski w kajakarstwie, medalistki Igrzysk Olimpijskich w Tokio – Justyna Iskrzycka, Karolina Naja, Anna Puławska i Helena Wiśniewska oraz Marta Walczykiewicz – medalistka olimpijska w kajakarstwie z Rio de Janeiro. Swoim niewątpliwym autorytetem kajakarki wspierają policyjną akcję poprzez wzmocnienie prewencyjnego przekazu i by dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

  Szczególnie z myślą właśnie o dzieciach i młodzieży, które już za kilka dni rozpoczną wakacje, przygotowane zostały stoiska informacyjne, na których policjanci przekazywali wiele przydatnych informacji dotyczących m.in. bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i rodzajów służby pełnionej przez policjantów. Ponadto zainteresowani mogli z bliska przyjrzeć się policyjnym pojazdom i sprzętom służbowym.

  Dzieci mogły również poznać historię Poli – małej rezolutnej dziewczynki, która „posiadała talent pakowania się w tarapaty”, z których później wyciągał ją pewien policjant. Pola to bohaterka 13. bajek opublikowanych w książeczce „Na ratunek Poli”. Przygody Poli stały się punktem wyjścia do kompleksowych profilaktycznych działań policjantów warmińsko-mazurskich, skierowanych do najmłodszych uczniów pod hasłem „Profilaktyka Smyka”. Każdą z bajek można nie tylko przeczytać i zobaczyć na kartach książeczki. Przygody rezolutnej dziewczynki trafiły także do Internetu, za sprawą policjantów, którzy przeczytali je dzieciom i przygotowali nagrania. Jedno z nich dotyczyło właśnie bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -