środa, 27 września, 2023
+

  Wyłoniono zwycięzców konkursu Learn&Fly 2022

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę 15 czerwca odbył się wielki finał konkursu Learn&Fly organizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Uczestnicy w ramach konkursu organizowanego w trzech miastach Rzeszowie, Malborku, oraz Łasku mieli za zadanie samodzielnie stworzyć projekt samolotu.

  Ideą konkursu jest rozwijanie w uczniach szkół ponadpodstawowych zdolności związanych ze STEM (ang. Science, Technology, Engineering and Mathematics), obejmujących wiedzę z zakresu nauki, technologii, inżynierii oraz matematyki. Zawody są kontynuacją idei projektu edukacyjnego Learn&Fly, który realizowany był w latach 2017-2019 przez partnerów z Polski, Hiszpanii i Portugali, współfinansowanego przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+.

  Projekt ruszył 22 listopada 2021 roku, a rejestracja zespołów ruszyła niecały tydzień później. Przez prawie miesiąc wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych mieli możliwość zgłosić się do ogólnopolskiego konkursu w drużynach liczących od 2 do 4 osób. Po długich, intensywnych przygotowaniach brali udział w półfinale, a najlepsi zostali zakwalifikowani do udziału w wielkim finale.

  Zawody z roku na rok cieszą się większą popularnością i zainteresowaniem w wielu zakątkach kraju. W tym roku także odwiedziły nas zespoły z każdej strony Polski, w celu zademonstrowania własnego samolotu oraz spróbowania swoich sił w ogólnopolskim konkursie Learn&Fly 2022

  Łukasz Szuba, dyrektor fundacji

  Półfinały realizowane były w trzech miejscowościach. Odbyły się kolejno w Rzeszowie na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, w Łasku w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego oraz Malborku w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego. Z każdego wyłonione zostały trzy zwycięskie grupy półfinałowe, które 15 czerwca zawalczyły o podium w finale zawodów Learn&Fly 2022 na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

  Laureatami zawodów Learn&Fly 2022 zostały drużyny:
  I miejsce – Wiśniowa (Warszawa)
  II miejsce – Awio – Majstry (Rzeszów)
  III miejsce – Fly PAE (Mielec)

  Pokaźna pula nagród wynosząca 20 tysięcy złotych dodawała motywacji oraz pobudzała do działania członków drużyn. Wszystkie drużyny, którym udało się stanąć na podium podczas półfinałów otrzymały odznaczenia oraz nagrody pieniężne w wysokości 2000 zł (I miejsce), 1000 zł (II miejsce), 500 zł (III miejsce). Zwycięscy finału otrzymali świadczące o wygranej medale oraz nagrody pieniężne.

  Triumfująca drużyna zdobyła 3000 zł, a dwie pozostałe stojące na podium kolejno 2000 zł i 1000 zł. Dodatkowo Partnerzy pierwszy raz przyznali także nagrody specjalne w wysokości 500 zł każda. Drużyny, które otrzymały nagrody specjalne to Mirad z Hajnówki, Wiśniowa z Warszawy, Mechatronics FPV z Gdyni.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com