7 C
Rzeszów
piątek, 7 października, 2022
+

  Od dzisiaj przejście graniczne w Korczowej będzie bardziej dostępne!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dokładnie na przejściu granicznym Korczowa-Krakowiec między Polską, a Ukrainą zwiększona została od dzisiaj przepustowość odpraw, a dokładniej uruchomionych zostało pięć dodatkowych punktów odprawy dla tirów.

  Minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakov, wiceminister infrastruktury Ukrainy Mustafa Naiiem, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, którzy spotkali się w tym dniu w Korczowej, zgodnie twierdzą, że dzięki takiemu przedsięwzięciu znacznie sprawniej przebiegnie podróżowanie z Ukrainy do Polski.

  Fot. PUW

  Nie tylko Korczowa zwiększa przepustowość dla tirów. Taka zmiana również oznacza to, że największe podkarpackie przejście graniczne z Ukrainą dwukrotnie szybciej usprawni odprawę na przejściu granicznym.

  Fot. PUW

  Korzyści z tego będzie miała nie tylko Ukraina, ale również Polska. Znaczne ułatwienie przepustowości na przejściu w Korczowej sprawi, że tiry szybciej będą podróżowały, co oznacza również szybszą wymianę  zasobami z Ukrainy do Polski i z Polski do Ukrainy. Przyśpieszenie organizacji ruchu na przejściu jest kluczowe również dla całej Europy.

  Przez przejście w Korczowej podróżują tiry, które dostarczają z Ukrainy potrzebne zasoby, w tym m. in. cenne zboże. A zwiększenie przepustowości na pewno znacznie poprawi całą gospodarkę czy wymianę handlową nawet na europejską skalę.

  Przejście w Korczowej połączone jest bezpośrednio z autostradą A4 i prowadzi do węzła komunikacyjnego z drogą S19. Jak twierdzą urzędnicy, to dopiero początek działań w kierunku zwiększania przepustowości granic między Polską a Ukrainą na Podkarpaciu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com