32,7 C
Rzeszów
czwartek, 30 czerwca, 2022
+

  Na wakacjach Tetr Maska przygotował warsztaty teatralno-językowe. Nie może Ciebie na nich zabraknąć!

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wakacyjne warsztaty organizowane są dla osób w przedziale wiekowym 16-25 lat oraz 60 plus. „Co na to Morfeusz, czyli nowe fakty w sprawie śpiulkolotu” – pod takim hasłem przygotowano zajęcia dla młodzieży oraz seniorów, które odbędą się dokładnie dniach 29 czerwca – 10 lipca 2022 w Teatrze Maska w Rzeszowie. Celem warsztatów jest przełamanie barier językowych. Zapisać się można na zajęcia do 28 czerwca. Nie zwlekaj więc i zapisz się koniecznie już teraz!

  Jak mówi Anna Kulpa z rzeszowskiej Maski, celem zajęć jest zmniejszenie różnic pokoleniowych, szczególnie tych na poziomie języka. „Założeniem warsztatów jest też walka ze stygmatyzacją osób starszych przez osoby młode i na odwrót, a także aktywizacja i integracja różnych środowisk i pokoleń” – zakłada pani Anna.

  Słowo „śpiulkolot” jest młodzieżowym slangiem. Hasło to okrzyknięte zostało w konkursie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021. Słowo to oznacza żartobliwie odpoczynek, sen. „Co na to Morfeusz, czyli nowe fakty w sprawie śpiulkolotu” – hasło warsztatów łączy pokolenia. Słowem tym posługuje się nią nie tylko młodzież obecnie, ale też dawniej nasi rodzice, dziadkowie, czy słynni poeci i pisarze z XX wieku, na przykład Julian Tuwim, Bolesław Leśmian, Leopold Staff, Jan Lechoń czy Konstanty Ildefons Gałczyński.

  Na koniec, wszystkie osoby, biorące udział w szkoleniu stworzą krótką etiudę teatralną, która dalej będzie przetłumaczona na migowy język.

  Cykl wakacyjnych zajęć jest organizowany z programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2022, oraz refundowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Jeśli tylko masz czas na wakacjach, spełniasz przedział wiekowy, przyjdź koniecznie na warsztaty. Zapisać się można drogą telefoniczną – tel. 603 403 111, lub mailową na adres  edukacja@teatrmaska.pl, albo osobiście, w siedzibie Teatru Maska, na ulicy Mickiewicza 13 w Rzeszowie do 28 czerwca.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -