piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Cykl wydarzeń Atrakcje na wakacje w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Prawie 500 różnego rodzaju wydarzeń zostało przygotowanych przez miasto Rzeszów na czas wakacji. Wszystkie wydarzenia występują pod jedną nazwą Atrakcje na wakacje.

  Szczegóły tegorocznej akcji „Atrakcje na wakacje” prezydent Konrad Fijołek wraz z przedstawicielami instytucji kultury, sportu i rekreacji przedstawili podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę 15 czerwca na odkrytych basenach Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  Wśród największych imprez na sezon letni są przede wszystkim Europejski Stadion Kultury (24-26 czerwca), Toast Urodzinowy Tomasza Stańko (9-10 lipca), Letnie Brzmienia (24, 28, 29, 31 lipca), RE: Rzeszów Festiwal (20-21 sierpnia), Rockowa Noc (27-28 sierpnia), Breakout Days (15-17 września) i Karpaty na Widelcu (24-25 września).

  Kolejne propozycje imprez wciąż do nas docierają, dlatego jestem przekonana, że będzie ich jeszcze więcej. Zapewnimy mieszkańcom i turystom mnóstwo rozmaitych atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie. Miasto będzie tętnić życiem zarówno w dni robocze, jak i w weekendy. Zapraszamy także do naszego fortepianu w plenerze, obok ratusza. Każdy może przy nim zasiąść i zagrać co tylko zechce, umilając czas gościom przebywającym w Rynku.

  wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachowska

  Zaczynamy już wraz z zakończeniem roku szkolnego, kiedy odbędzie się Europejski Stadion Kultury. Wraz z początkiem wakacji ruszają także inne atrakcje, przygotowane przez rozmaite instytucje kultury. A ponieważ prezydent zgodnie z zapowiedzią przeznaczył na kulturę 100 procent więcej pieniędzy, udało nam się zorganizować znacznie więcej wydarzeń, także we współpracy ze stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi. Mamy nadzieję, że lato będzie słoneczne i ciepłe, ale nawet w przypadku gorszej pogody jesteśmy gotowi na zapewnienie mieszkańcom niezapomnianych wrażeń

  Katarzyna Pawlak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UM Rzeszowa

  Szczegóły wakacyjnych imprez można znaleźć na stronie internetowe www.erzeszow.pl w zakładce „Atrakcje na wakacje”.

  Zorganizujemy m.in. turniej tenisowy o puchar prezydenta miasta. Będą w nim mogli wziąć udział zawodnicy w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Odbędą się u nas także dwa mecze eliminacji Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet, a 3 sierpnia w Rzeszowie na mecie V etapu zameldują się kolarze rywalizujący w wyścigu Tour De Pologne. Na basenach ROSiR zaplanowaliśmy mnóstwo wydarzeń, m.in. zajęcia z aqua aerobiku i zumby. Na plaży kąpieliska Żwirownia odbędą się mecze piłki nożnej i ręcznej na piasku

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com