33,5 C
Rzeszów
czwartek, 30 czerwca, 2022
+

  Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z aktorem Mateuszem Marczydło!

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowska biblioteka zaprasza na wyjątkowe spotkanie z aktorem Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, z Mateuszem Marczydło, w ramach cyklu Wieczór z Melpomeną. Spotkanie odbędzie się dokładnie 20 czerwca, w poniedziałek o godzinie 17:00 w rzeszowskiej bibliotece w Wypożyczalni Głównej na Dąbrowskiego 33 a.

  Mateusz Marczydło to młody aktor, szczególnie związany z Rzeszowem, gdyż to właśnie tutaj się urodził. Przez jeden rok był studentem Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, na wydziale lalkarskim, w jednej z wrocławskich filii. Dalej studiował na krakowskiej uczelni, na aktorstwie dramatycznym. Aktor ten szczególnie jest związany z teatrem w Rzeszowie, gdyż to tutaj właśnie w 2008 roku jako jeszcze licealista wcielił się w jedną z ról w „Ani z Zielonego Wzgórza”, Jana Szurmieja. Zaraz po studiach, zadebiutował w „Szklanej menażerii” w reżyserii Jana Nowary, grając tam główną rolę. Współpracował z takimi reżyserami jak Aleksandra Popławska, Szymon Kaczmarek, Jan Szurmiej, Jan Nowara, Martyna Łyko czy Paweł Aigner. Nie tylko był związany z teatrem. Jeśli chodzi o film, grał w produkcji „Nieistnienia” w reż. Justyny Bilik. Pojawił się również w filmie dokumentalnym „Pilecki”. Z bardziej znanych produkcji, wcielił się w rolę dziennikarza w serialu „Wataha”. Obecnie współpracuje z teatrem „BO TAK” i można go zobaczyć w spektaklu „Umrzeć ze śmiechu”, gdzie gra rolę Bobby’ego Graysona. Można go również usłyszeć w Polskim Radiu Rzeszów, gdzie spełnia się jako dziennikarz sportowy. Aktualnie, Mateusz występuje też w wielu innych przedstawieniach teatralnych. Są to między innymi „Okno na parlament”,  „Hiob`51”, „Wesołe kumoszki z Windsoru”, „Kwiat paproci”, „Marlene Dietrich. Błękitny anioł”.

  W ramach cyklu spotkań Wieczór z Melpomeną, rzeszowska biblioteka zaprasza co jakiś czas wybitne postacie, które związane są też z filmem albo teatrem. Jest to wspaniała okazja, by poznać gwiazdy kina w centrum Podkarpacia. Nie przegap więc tego wydarzenia i zarezerwuj czas na 20 czerwca, o 17:00. Aktor, Mateusz Marczydło opowie oraz zbliży, jak wygląda świat kina i filmu od kuchni. Biblioteka zaprasza wszystkich chętnych. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny i nie ma ograniczonej liczby osób.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -