0,9 C
Rzeszów
piątek, 3 lutego, 2023
+

  Sprzęt medyczny dla przemyskich służb ratunkowych

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Działania służb medycznych przy obsłudze ruchu migracyjnego w punktach recepcyjnych i na przejściach granicznych oraz wsparcie przekazane dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. O czym mówiono dzisiaj w trakcie konferencji prasowej, która odbyła się w Przemyślu.

  Jak poinformowała wojewoda, 24 lutego br. na terenie województwa podkarpackiego zaczęły funkcjonować punkty recepcyjne znajdujące się w bliskiej odległości od przejść granicznych. Tych punktów w kulminacyjnym momencie działało sześć: w Medyce, Korczowej, Młynach, Przemyślu, Łodynie i Krowicy Samej oraz punkt recepcyjny Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zlokalizowany w Stalowej Woli, dedykowany dla dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci z domów dziecka.

  Punkty recepcyjne, oprócz swojej podstawowej roli związanej z zapewnieniem krótkotrwałego zakwaterowania, aprowizacji oraz dostępu do zaplecza sanitarnego, miały za zadanie zapewnić również doraźną pomoc medyczną. Z uwagi na trudne warunki pogodowe na przełomie lutego i marca związane z niskimi temperaturami podjęłam decyzję o uruchomieniu punktów medycznych również we wszystkich przejściach granicznych. Polecenie organizacji punktów nałożyłam na Marszałka Województwa oraz na Starostę Sanockiego z uwagi na to, że są organami założycielskimi dla stacji pogotowia. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie zabezpieczała największy punkt recepcyjny na Podkarpaciu, tj. halę kijowską w Młynach, Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku zabezpieczało przejście graniczne w Krościenku oraz punkt w Łodynie. Największą liczbę punktów medycznych do zabezpieczenia miała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, organizując je w przejściach granicznych oraz w punktach recepcyjnych.

  wojewoda podkarpacka Ewa Leniart

  Dzisiejszy briefing prasowy był połączony z przekazaniem trzech defibrylatorów dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Sprzęt, który został zakupiony dzięki środkom przekazanym przez fundację PGNiG i. Ignacego Łukasiewicza, trafi na przemyski dworzec.

  Jest mi niezmiernie miło, że w imieniu fundacji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa jesteśmy w stanie przekazać defibrylatory na działalność ratowników medycznych. PGNiG – jako firma odpowiedzialna społecznie – stara się wspierać, w każdym miejscu w którym działa, wszelkiego rodzaju akcje, które wspomagają ludzi, wspomagają lokalne społeczności. 

  dyrektor oddziału w Sanoku PGNiG Marek Hanus.

  Mamy dzisiaj okazję odebrać sprzęt realnie ratujący życie – automatyczne defibrylatory zewnętrzne. Jedno z tych urządzeń będzie zlokalizowane na hali głównej dworca, drugie trafi na peron 5 – tam, gdzie obywają się odprawy międzynarodowe, trzecie także będzie zlokalizowane na dworcu kolejowym, będzie ono mobilne, do użycia w każdej chwili. Chciałbym serdecznie podziękować za wsparcie. Jest to bardzo istotne, żebyśmy w swoich działaniach mieli możliwość  korzystania z profesjonalnego sprzętu

  Rafał Kijanka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com