sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_img
+

    Sprzęt medyczny dla przemyskich służb ratunkowych

    Polecamy

    Krzysztof Gałkowski
    Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Działania służb medycznych przy obsłudze ruchu migracyjnego w punktach recepcyjnych i na przejściach granicznych oraz wsparcie przekazane dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. O czym mówiono dzisiaj w trakcie konferencji prasowej, która odbyła się w Przemyślu.

    Jak poinformowała wojewoda, 24 lutego br. na terenie województwa podkarpackiego zaczęły funkcjonować punkty recepcyjne znajdujące się w bliskiej odległości od przejść granicznych. Tych punktów w kulminacyjnym momencie działało sześć: w Medyce, Korczowej, Młynach, Przemyślu, Łodynie i Krowicy Samej oraz punkt recepcyjny Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zlokalizowany w Stalowej Woli, dedykowany dla dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci z domów dziecka.

    Punkty recepcyjne, oprócz swojej podstawowej roli związanej z zapewnieniem krótkotrwałego zakwaterowania, aprowizacji oraz dostępu do zaplecza sanitarnego, miały za zadanie zapewnić również doraźną pomoc medyczną. Z uwagi na trudne warunki pogodowe na przełomie lutego i marca związane z niskimi temperaturami podjęłam decyzję o uruchomieniu punktów medycznych również we wszystkich przejściach granicznych. Polecenie organizacji punktów nałożyłam na Marszałka Województwa oraz na Starostę Sanockiego z uwagi na to, że są organami założycielskimi dla stacji pogotowia. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie zabezpieczała największy punkt recepcyjny na Podkarpaciu, tj. halę kijowską w Młynach, Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku zabezpieczało przejście graniczne w Krościenku oraz punkt w Łodynie. Największą liczbę punktów medycznych do zabezpieczenia miała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, organizując je w przejściach granicznych oraz w punktach recepcyjnych.

    wojewoda podkarpacka Ewa Leniart

    Dzisiejszy briefing prasowy był połączony z przekazaniem trzech defibrylatorów dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Sprzęt, który został zakupiony dzięki środkom przekazanym przez fundację PGNiG i. Ignacego Łukasiewicza, trafi na przemyski dworzec.

    Jest mi niezmiernie miło, że w imieniu fundacji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa jesteśmy w stanie przekazać defibrylatory na działalność ratowników medycznych. PGNiG – jako firma odpowiedzialna społecznie – stara się wspierać, w każdym miejscu w którym działa, wszelkiego rodzaju akcje, które wspomagają ludzi, wspomagają lokalne społeczności. 

    dyrektor oddziału w Sanoku PGNiG Marek Hanus.

    Mamy dzisiaj okazję odebrać sprzęt realnie ratujący życie – automatyczne defibrylatory zewnętrzne. Jedno z tych urządzeń będzie zlokalizowane na hali głównej dworca, drugie trafi na peron 5 – tam, gdzie obywają się odprawy międzynarodowe, trzecie także będzie zlokalizowane na dworcu kolejowym, będzie ono mobilne, do użycia w każdej chwili. Chciałbym serdecznie podziękować za wsparcie. Jest to bardzo istotne, żebyśmy w swoich działaniach mieli możliwość  korzystania z profesjonalnego sprzętu

    Rafał Kijanka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu
    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com