piątek, 1 grudnia, 2023
+

  Pokaz filmów z Festiwalu On Art w Letnim Ogródku Kulturalnym

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Letni Ogródek Kulturalny to cykl bezpłatnych wydarzeń, między innymi koncertów i projekcji filmowych, na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej i działającego w jej ramach Rzeszowskiego Inkubatora Kultury. Rozpoczęcie projekcji filmów w piątek 17 czerwca od godziny 20:00.

  Na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej będzie można obejrzeć dwa filmy z selekcji Festiwalu On Art: francuski The Nameless Woman, The story of Jeanne & Baudelaire i japoński A White Bird.

  Nameless Woman, The story of Jeanne & Baudelaire w reżyserii Régine Abadia to dokument o Jeanne –  ciemnoskórej muzie i wieloletniej partnerce Charlsa Baudelairea. Rasistowskie poglądy biografów i historyków dosłownie wymazały ją z życia poety (czas trwania 54 minuty).

  A White Bird to z kolei film dokumentalny o niewidomym pasjonacie sztuki, który regularnie odwiedza galerie i muzea prosząc przypadkowe osoby, by opisały mu to, co widzą i czują (czas trwania 51 minut).

  Festiwal On Art odbywa się jednocześnie w wielu miastach Polski, m.in. na terenie Muzeum Narodowego, Łazienek Królewskich, Łódzkiego Domu Kultury, Zamku Królewskiego. Festiwal ma formułę kin letnich i trwa ponad 2 miesiące. Organizuje go Fundacja Rozwoju Kinematografii, promująca kino polskie i europejskie. Fundacja zrealizowała już ponad tysiąc wydarzeń filmowych dla około 100 tysięcy widzów.

  Filmy wyświetlane będą w języku oryginalnym z napisami w języku angielskim.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com