0,9 C
Rzeszów
piątek, 3 lutego, 2023
+

  Podkarpaccy Terytorialsi podpisali umowę ze Związkiem „Strzelec”

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  We wtorek 14 czerwca w sali Tradycji 3 PBOT przy ulicy Lwowskiej podpisano umowę o współpracy pomiędzy Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej, a Komendą Główną Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

  Porozumienie zostało zawarte na podstawie decyzji nr 168/MON Ministra Obrony Narodowej z 7 grudnia 2020 w sprawie współpracy resortu obrony narodowej z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi. 

  Ta umowa stwarza nam możliwości do rozwijania postaw proobronnych, patriotycznych, wspólnych przedsięwzięć szkoleniowych, które będą miały na celu jedno – zachęcanie młodzieży do wstępowania do sił zbrojnych, nie tylko do wojsk obrony terytorialnej, ale do całych sił zbrojnych

  płk Michał Małyska, dowódca 3. PBOT

  3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej jest pierwszą w historii WOT, która zawrze tego typu porozumienie. Od tego momentu Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie, który należy do organizacji paro obronnych i społeczno-wychowawczych, będzie współdziałał i szkolił się razem z podkarpackimi terytorialsami.

  Formalizacja umowy spowoduje powstanie mocnych ram, które będą pomagały nam na przyszłość. Duża część naszej dorosłej kadry jest jednocześnie żołnierzami 3 Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie.

  Marek Matuła, komendant główny Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.

  Gratuluję podjęcia słusznej inicjatywy, aby zacieśnić współpracę pomiędzy siłami zbrojnymi a związkiem „Strzelec”. Obie strony łączy niewątpliwie miłość do Ojczyzny i polskiej tradycji, ale co ważne – czynnikiem łączącym pozostaje wola służby państwu polskiemu, za co jestem bardzo wdzięczna.

  Ewa Leniart , wojewoda podkarpacki
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com