wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Rzeszowski piknik nauki i techniki Moc Odkrywców

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Po raz 12 na terenie wokół budynku głównego Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Zlokalizowane zostało miasteczko piknikowe Mocy Odkrywców. Wszystko to działo się w ostatnią sobotę.

  Zainteresowani mogli skorzystać z kilku stref tematycznych, obejrzeć interaktywne pokazy i warsztaty z fizyki, chemii, robotyki, awioniki, informatyki, inżynierii środowiska i biotechnologii. Nie zabrakło też wysokich napięć, pokazów transformatorów Tesli, widowiskowych pojedynków wojów, zbrojnych czasów krucjat i rycerstwa epoki Grunwaldu.

  Podczas Pikniku swój dorobek naukowy i popularnonaukowy zaprezentowały m. in. koła naukowe Politechniki Rzeszowskiej i Politechniki Warszawskiej, przedstawiciele Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie ze szkół podstawowych, liceów i techników zademonstrowali natomiast eksperymenty z chemii i fizyki, a także projekty edukacyjne z robotyki.

  Spotykając wybitnych naukowców i fachowców w różnych dziedzinach, odkryjecie tu ścieżkę nauki, którą będziecie podążać.

  wojewoda podkarpacki Ewa Leniart

  Dzień Odkrywców – Interaktywny Piknik Wiedzy to pierwsza w Rzeszowie i organizowana przez dekadę, niezwykle edukacyjna przygoda popularyzująca naukę i technikę w formie plenerowej zabawy dla wszystkich małych i dużych odkrywców. Niezmiennie od lat impreza skupia uczestników wokół na 4 stref tematycznych: Pasaż Nauki, Pasaż techniki, Pasaż Kultury i Sztuki oraz Skwer Historii.

  fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com