17 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
+

  Intensywny szkoleniowy weekend w Wojskach Obrony Terytorialnej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zapowiada się intensywny szkoleniowy weekend w podkarpackiej 3 Brygadzie Obrony Terytorialnej. W sobotę i w niedzielę będzie się szkoliło dwa tysiące żołnierzy.

  Wojska Obrony Terytorialnej konsekwentnie zwiększają swój potencjał. Szeregi formacji zasilają kolejni ochotnicy. Formowane są kolejne brygady, bataliony i kompanie. W każdy weekend odbywają się szkolenia, w których biorą udział tysiące żołnierzy – ochotników.

  W ten weekend blisko dwa tysiące żołnierzy 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie uczestniczyło w różnego rodzaju szkoleniach, większość z nich będzie prowadzona w stałych rejonach odpowiedzialności.

  Skuteczność działań wymaga od żołnierzy znajomości rejonu działania oraz lokalnych uwarunkowań. Dlatego Terytorialsi wychodzą poza poligony i wojskowe place ćwiczeń, aby jak najlepiej przygotować się do realizacji misji WOT, czyli „obrony i wspierania lokalnych społeczności”.

  Żołnierze podczas szkoleń będą realizowali m.in. marsze ubezpieczone, bytowanie w terenie przygodnym, elementy terenoznawstwa i taktyki. Ważną częścią będzie też szkolenie zawierające elementy udzielania pierwszej pomocy a także budowanie noszy improwizowanych i transport poszkodowanego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -