17,9 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Wojskowy Punkt Rekrutacyjny w Urzędzie Wojewódzkim

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  We wtorek 7 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim wystartował Mobilny Punkt Rekrutacyjny. W którym będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej służbie wojskowej. Informacje będzie można uzyskać w każdy wtorek w godzinach 10:00-18:00.

  Żołnierze i pracownicy Oddziału Zamiejscowego w Rzeszowie CWCR oraz rekruterzy Wojsk Obrony Terytorialnej będą odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, zawodowej oraz terytorialnej służby wojskowej. Będzie również możliwość złożenia wniosku do służby wojskowej bez wizyty w Wojskowym Centrum Rekrutacji.

  Za system rekrutacji będzie odpowiedzialna struktura Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. O szczegółach poinformował szef Oddziału Zamiejscowego w Rzeszowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Mariusz Stopa.

  W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie Rusza Mobilny Punkt Rekrutacji, który będzie funkcjonował w każdy wtorek w godzinach 10.00 – 18.00. W punkcie będzie można uzyskać informacje dotyczące dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, a także zawodowej oraz terytorialnej służby wojskowej – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

  Dobrowolna służba wojskowa będzie trwała 12 miesięcy, będzie podzielona na dwa etapy. Pierwszy to szkolenie podstawowe, które potrwa 28 dni i zakończy się przysięga wojskową, natomiast etap drugi – szkolenie specjalistyczne trwa 11 miesięcy i realizowane jest w jednostkach wojskowych, gdzie kandydat na żołnierza zawodowego pełni służbę na konkretnym stanowisku. 

  Jesteśmy w trakcie realizacji kilku programów, które dedykowane są dla osób spełniających odpowiednie wymagania: mają obywatelstwo polskie, ukończone 18 lat i nieskazitelną opinię oraz odpowiednią kategorię zdrowia. Zapraszamy wszystkich  kandydatów, którzy zdecydowali się związać się z mundurem i chcieliby w perspektywie służyć w polskiej armii – mówił płk Stopa.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -