środa, 17 lipca, 2024
+

  Prace Archeologiczne przy budowie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W związku z pracami archeologicznymi podczas budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. do 20 czerwca zostało przedłużone zamkniecie ulicy Grottgera. Zostaną utworzone miejsca postojowe kiss&ride.

  Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne to potężne zadanie składające się z trzech elementów. Pierwszy z nich to budowa parkingu podziemnego na placu przed głównym rzeszowskim dworcem kolejowym. Będzie w nim miejsce dla ponad 100 samochodów oraz miejsca postojowe także dla taksówek, rowerów. Drugi etap to przebudowa układu drogowego w rejonie dworca, która obejmie ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Na skrzyżowaniu Grottgera i Asnyka powstanie rondo. Trzeci etap to przebudowa budynku dworca.

  Wykonawca przebudowuje m.in. instalacje podziemne, z których część biegnie pod ulicą Grottgera. W związku z tym konieczne było wyłączenie z ruchu części tej ulicy, na odcinku od ul. Św. Mikołaja do placu Kilińskiego. Przebudowa poprzedzana jest badaniami archeologicznymi. Jedno ze stanowisk archeologicznych znajduje się przy ul. Grottgera, w rejonie hotelu Polonia. Aby mogło zostać ono należycie sprawdzone i zabezpieczone konieczne jest jeszcze kilkanaście dni prac. W związku z tym termin uruchomienia możliwości przejazdu w dwóch kierunkach ul. Grottgera został przesunięty na 20 czerwca.

  Po sygnałach od mieszkańców, przy ul. Grottgera wyznaczonych zostanie osiem miejsc postojowych kiss&ride, umożliwiających krótkotrwały postój. Miejsca powstaną przy Grottgera, po stronie kamienic. Zostaną uruchomione 20 czerwca.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com