niedziela, 21 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Pan Ignacy znany i nieznany”

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Nagroda Grand Prix Konkursu plastycznego „Pan Ignacy znany i nieznany”, który został zrealizowany przez Rzeszowski Dom Kultury w ramach obchodu Roku Łukasiewicza w naszym mieście. Zwycięzcą konkursu został 12-letni Jan Walus.

  Organizatorzy zapraszają na wystawę pokonkursową, której uroczysty wernisaż odbędzie się w piątek 3 czerwca 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina przy ul. Paderewskiego 154. Prace będzie można oglądać do 15 czerwca, od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-18:00.

  Ignacy Łukasiewicz – wynalazca lampy naftowej i pionier europejskiego przemysłu naftowego urodził się dokładnie 200 lat temu. Rok 2022 przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej został ogłoszony rokiem Łukasiewicza. Z tej okazji Rzeszowski Dom Kultury zaprosił najmłodszych mieszkańców miasta do udziału w Konkursie Plastycznym „Pan Ignacy znany i nieznany”, który adresowany był do dzieci i młodzieży kształcących się na terenie Rzeszowa.

  Konkurs został przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola (5-6 lat),
  klasa I-III (7-10 lat), klasa IV-VI (11-13 lat) oraz klasa VII-VIII (14-15 lat). Oceny 236 zgłoszonych prac konkursowych dokonała dwójka artystów – Dorota Zielińska oraz Iwona Międlar. Jury, które brało pod uwagę samodzielność, kreatywność, walory artystyczne i zgodność z tematem przyznało Nagrodę Grand Prix 12-letniemu Janowi Walusowi.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com