17,5 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Bukowicz zagra w Letnim Ogródku Kultury

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W piątek 3 czerwca o godzinie 20:00 na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej przy ulicy Jagiellońskiej 24 odbędzie się koncert zespołu Bukowicz „R’N’B DLA GOTHÓW. DRUM’N’BASS DLA WRAŻLIWCÓW”. W ramach Letniego Ogródka Kultury. W przypadku niesprzyjającej pogodzie koncert zostanie przeniesiony do Rzeszowskich Piwnic.

  Letni Ogródek Kulturalny działa pełną parą. W tym sezonie stawia przede wszystkim na koncerty i plenerowe pokazy filmów. Tegoroczną odsłonę cyklu rozpoczęły koncert grupy Rozen oraz projekcja filmu „Tylko kochankowie przeżyją” w reż. Jima Jarmuscha, a teraz przyszedł czas na występ zespołu Bukowicz.

  Muzyka Bukowicza to syntezatory, melodyjne wokale i basy oraz post-punkowe beaty i gitary, przede wszystkim gitary. Jak sami mówią o sobie tworzą: „R’N’B DLA GOTHÓW. DRUM’N’BASS DLA WRAŻLIWCÓW”. Projekt został założony przez Jakuba Buczka w 2015 r. Wtedy ukazała się pierwsza EP “Możesz nawet tańczyć”.

  W 2018 r. pojawił się debiutancki album “Dyskomfort w głowie”, a po rozszerzeniu składu do trio zespół zagrał na wielu festiwalach m.in. AlterFest, Ars Cameralis, Ars Independent, Festiwalu Młodych Talentów, czy Dzielnica Brzmi Dobrze. Maj 2021 zaowocował EP „Madera”. Najnowszym wydawnictwem zespołu jest singiel „Jak Muzeum Śląskie” z lutego 2022, który zapowiada „bardziej szorstki” kierunek nadchodzącej jesienią płyty.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -