środa, 17 lipca, 2024
+

  Wakacyjne szkolenie Wojsk Obrony Terytorialnej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  „Wakacje z WOT”. Wakacyjne szkolenie podstawowe skierowane jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów oraz nauczycieli, którzy chcieliby przerwę w nauce wykorzystać na udział w szkoleniu wojskowym. To propozycja 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

  3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej w ramach programu „Wakacje z WOT”, przygotowała jeden termin szkolenia podstawowego w okresie letnim. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe rozpocznie się 25 czerwca. Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w Wojskach Obrony Terytorialnej. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe ochotnicy zrealizują podczas wakacji.

  Istotą tzw. „terytorialnej służby wojskowej”, jest jak najlepsze zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Dotyczy to również uczniów i studentów. Stąd właśnie inicjatywa WOT – wyjścia naprzeciw oczekiwaniom młodych ochotników i dopasowanie terminów szkoleń podstawowych do letniej przerwy w nauce. W czasie roku szkolnego czy akademickiego zrealizowanie planów wojskowych jest trudne, dlatego wakacje stanowią alternatywę dla osób, które myślą o mundurze.

  Nabór ochotników już trwa. Osoby zainteresowane szkoleniem w terminie wakacyjnym oraz służbą w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej muszą zgłosić się do odpowiedniego Wojskowego Centrum Rekrutacji i złożyć wniosek o powołanie. Można również skorzystać z platformy elektronicznej e-PUAP jak również skontaktować się z mobilnym rekruterem 3. PBOT. Dla zainteresowanych dostępna jest też infolinia pod numerem telefonu 800-696-077 oraz strona internetowa www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, gdzie można uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące służby w WOT.

  Dotychczasowe programy „Wakacje z WOT” i „Ferie z WOT” organizowane w czasie wolnym zawsze cieszyły się na Podkarpaciu dużym zainteresowaniem. Młode osoby: pełnoletni uczniowie i studenci oraz ich nauczyciele mają możliwość rozwijania kompetencji , które zdobywają w szkołach i na uczelniach, a przede wszystkim nowych kwalifikacji przydatnych na rynku pracy.

  Dla nikogo nie będzie taryfy ulgowej, ochotnicy będą się uczyć posługiwania bronią, łączności, topografii, taktyki, a także zasad zachowania na polu walki i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. To intensywne ćwiczenia , wymagające dobrej kondycji fizycznej, zaangażowania i dużej dyscypliny. Finałem szkolenia podstawowego będzie pętla taktyczna, czyli sprawdzian wiedzy i umiejętności nabytych przez terytorialsów, a potem 10 lipca uroczysta przysięga.

  Podkarpaccy terytorialsi po takim szkoleniu zasilą szeregi sześciu batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku oraz w Przemyślu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com