środa, 22 maja, 2024
spot_img
+

  XXII Finał Wojewódzki Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku.

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartek 26 maja na boiskach Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli odbył się wojewódzki finał turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku.”

  Wielkie emocje, grad bramek i sportowa rywalizacja w duchu fair play: wojewódzkie finały największego piłkarskiego wydarzenia dla dzieci w Europie na długo pozostaną w pamięci uczestników i kibiców. Laur zwycięzców podniosły drużyny chłopców i dziewczynek w kategorii do lat 8, 10 i 12. Najmłodsi (U-8) swoją przygodę z Turniejem kończą na tym etapie, zaś ich starsi koledzy i koleżanki (U-10 oraz U-12) już w czerwcu będą reprezentować województwo podkarpackie podczas finałów ogólnopolskich w Warszawie. Zwycięzców XXII edycji Turnieju poznamy na PGE Narodowym przed meczem Polska-Belgia 14 czerwca.

  Wśród dziewczynek najlepsze w swoich grupach wiekowych okazały się drużyny:

  • Piłkarskie Nadzieje Mielec (U-8)
  • SPEC Stal Łańcut (U-10)
  • Beniaminek Krosno (U-12)

  Wśród chłopców zwyciężyli

  • Piłkarskiej Nadzieje Mielec (U8)
  • SMS Przemyśl (U-10)
  • Stal Rzeszów (U-12)

  Wyłonieni właśnie reprezentanci Podkarpacia w czerwcu pojadą do Warszawy, by na Stadionie Hutnika walczyć ze zwycięzcami z pozostałych województw o Wielki Finał, który 14 czerwca odbędzie się na PGE Narodowym. Tego samego dnia i na tej samej murawie co seniorska kadra piłkarzy reprezentacji Polski, która w meczu Ligi Narodów stawi czoła Belgii. Każda zawodniczka i każdy zawodnik finałów ogólnopolskich otrzyma bilet na to spotkanie.

  fot. Komunikacja+

  Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, a brązowym sponsorem firma Electrolux. XXII edycja Turnieju jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerami finałów w województwie podkarpackim była firma Specjał.

  Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W Komitecie Honorowym znalazły się Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com