12,7 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Prezydent Rzeszowa zaprasza na ekologiczny piknik w Parku Papieskim

  Polecamy

  - Reklama -

  Prezydent Konrad Fijołek zaprasza mieszkańców Rzeszowa do udziału w kolejnej akcji sadzenia drzew. Tym razem w Parku Papieskim, gdzie zaplanowano pełen atrakcji piknik ekologiczny „Nasze korzenie: sprzątanie i sadzenie”.

  Będzie to pierwszy z trzech pikników organizowanych pod egidą prezydenta Rzeszowa. Rozpocznie się w piątek 3 czerwca o godzinie 17:00 w Parku Papieskim.

  To tutaj w ubiegłym roku podczas mojej kampanii wyborczej posadziliśmy pierwsze drzewa. Obiecywałem, że jeśli zostanę prezydentem, nasadzeń zieleni będzie więcej i słowa dotrzymuję. Sadzimy właśnie w mieście kolejną partię roślin, w tym także wysokich, kilkumetrowych drzew. Kolejne z nich zasadźmy wspólnie w Parku Papieskim podczas pikniku, na który serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

  Podczas pikniku prezydent zasadzi z mieszkańcami w parku 15 dębów. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie przygotował także 400 różnych sadzonek, które mieszkańcy miasta będą mogli zabrać sobie do domu. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podzieli się z rzeszowianami miodem ze swojej pasieki i rozda nasiona łąk kwietnych.

  Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji. Będzie m.in. strefa rekreacji, gier i zabaw, warsztaty z ekologii oraz dmuchańce i stoiska z przekąskami. Piknik potrwa około 2 godziny.

  Fot. Urząd Miasta Rzeszowa

  Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -