wtorek, 26 września, 2023
+

  Warsztaty dla Nastolatków

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Szczególnie młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami, m.in. samoakceptacji, presji ze strony rówieśników oraz nękaniem i zastraszaniem. Sytuacja pandemii na świecie, oraz stan wojny za naszą wschodnią granicą potęgują jeszcze te trudności. W dużym stopniu zależy to również od środowiska, w jakim obraca się młodzież. Rodzice i nauczyciele postawieni są przed trudnym zadaniem wychowania ich i wprowadzenia w społeczeństwo, jako silnych i pewnych siebie ludzi.

  Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin wychodząc naprzeciw powyższym problemom we współpracy z norweską organizacją Norsensus Mediaforum rozpoczęło realizację projektu skierowanego do dziewczyn z woj. podkarpackiego w wieku od 12 do 16 lat oraz osób zawodowo się z nimi stykających – nauczycieli, instruktorów,
  opiekunów i wychowawców, którzy powinni wiedzieć z czym zmagają się współczesne nastolatki, aby lepiej je zrozumieć i mieć szansę pomóc.

  Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się budować w sobie odwagę i asertywność, podejmować ważne działania na rzecz swoich przyjaciół i lokalnych społeczności, zdobyć mnóstwo nowych, ciekawych i wartościowych relacji, a także nauczyć się jak urzeczywistniać swoje marzenia, rozwijać talenty i czerpać radość z bycia sobą.

  Osoby pracujące z młodzieżą, edukatorzy dowiedzą się jak podnieść swoje kompetencje w zakresie pracy z młodymi dziewczynami doświadczającymi trudności. Zdobędą również doświadczenie w pracy z Norweskim partnerem projektu.

  W ramach działań projektowych zaplanowano warsztaty rozpowszechniające problemy, jakie dotykają dziewczyny w tej grupie wiekowej, przybliżające wiedzę o kobiecych postaciach, które mogą stać się wzorcem do naśladowania. W projekcie przewidziany jest atrakcyjny 4-dniowy majowy obóz wyjazdowy w miejscu wśród natury, gdzie
  uczestniczki pod okiem wykwalifikowanej kadry opiekunów i trenerów będą mogły zwiększyć swoje kompetencje społeczne.

  Punktem kulminacyjnym projektu będzie stworzenie kampanii i inicjatyw społecznych na terenie Podkarpacia. Zapraszamy do udziału w projekcie, zgłoszenia można wysyłać pod linkiem: https://psar.pl/dziewczyny-buduja/ Liczba miejsc jest ograniczona. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z Koordynatorką Projektu:
  b.szeliga@psar.pl lub tel. 726 720 080.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com