17 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
+

  Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto klasę doświadczalną

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  We wtorek 24 maja na Politechnice Rzeszowskiej otwarto klasę doświadczalną oferującą edukację w zakresie nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM). Tak zwany Pop-Up Newton Room. Projekt będzie realizowany w porozumieniu z amerykańską firmą Boening i norweską organizacją non-profit FIRST Scandinavia.

  Projekt ten pozwoli uczniom szkół średnich doświadczyć innowacyjnych metod nauki przez realizowanie zadań związanych z lotnictwem.

  W ciągu najbliższego miesiąca uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w wieku od 13 do 16 lat będą pracować nad modułem „W powietrzu z liczbami”. Uczniowie otrzymają misję od centrum koordynacji ratownictwa. Ich zadaniem będzie wykorzystanie metod matematycznych do opracowania planu lotu, który później zrealizują. W jednej z sal pracowni Newton Room znajdują się zaawansowane symulatory, dzięki którym uczniowie mogą wirtualnie przelecieć nad obliczoną przez nich wcześniej trasą. Nad wszystkim będą czuwać doświadczeni instruktorzy.

  Cieszymy się, że nasze partnerstwo z FIRST Scandinavia i Politechniką Rzeszowską pozwolą inspirować młode pokolenia i promować talenty. Newton Room zwiększa zainteresowanie uczniów naukami ścisłymi, umożliwiając im wykorzystanie zdobytej w szkole wiedzy do wykonywania rzeczywistych zadań pilota. Takie doświadczenie może mieć kluczowy wpływ na późniejsze wybory uczniów dotyczące ich życia zawodowego” – mówił Rafał Stepnowski, dyrektor ds. relacji z rządem w Boeing Polska.

  Uczniowie, u których zainteresowanie podjęciem studiów z zakresu lotnictwa wzrosło dzięki zajęciom w pracowni Newton Room, mogą też liczyć na wycieczki po kampusie Politechniki Rzeszowskiej, m.in. po Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa.

  Obecność pracowni Newton Room jest dla Politechniki Rzeszowskiej ważna z kilku powodów. Po pierwsze, pokazuje uczelnię jako lidera kształcenia najlepszych specjalistów w branży lotniczej. Po drugie, wskazuje na możliwości rozwoju kompetencji studentów we współpracy z wiodącymi korporacjami jak Boeing i instytucjami wspierającymi jak FIRST Scandinavia. Po trzecie, daje impuls wewnętrzny do poszukiwania najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych w przemyśle w aspekcie zarówno kształcenia, jak i badań naukowych” – powiedział rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik

  Bardzo się cieszę, że na Politechnice Rzeszowskiej będzie dostępne miejsce, gdzie młodzież szkół ponadpodstawowych będzie mogła praktycznie realizować teoretycznie poznane zagadnienia. Jestem przekonana, że projekt ten przyniesie wspaniałe efekty, rozbudzi w młodych ludziach zainteresowania i zainspiruje ich do doskonalenia zdobytych umiejętności” – powiedziała wojewoda Ewa Leniart.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -