27,1 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Trwa 61. Festiwal Muzyczny w Łańcucie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotę 21 maja rozpoczął się coroczny Festiwal Muzyczny w Łańcucie. To już 61 edycja tego znanego na całym świecie Festiwalu. Honorowym gościem inauguracyjnego koncertu był światowej sławy tenor José Cury wraz z Martiną Zadro – czołową chorwacko-słoweńską sopranistką. Orkiestrą Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej dyrygował David Giménez

  W ramach tegorocznej, sześćdziesiątej pierwszej już edycji Muzycznego Festiwalu w Łańcucie od 21. maja do 5. czerwca wybrzmi dziewięć festiwalowych koncertów. Wspaniałe melodie można usłyszeć w dwóch salach: w Sali Balowej Muzeum – Zamku w Łańcucie, jak i w Sali Koncertowej Filharmonii Podkarpackiej. Realizacja Festiwalu jest możliwa dzięki znaczącej pomocy finansowej Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Samorządu Województwa Podkarpackiego, a także samorządów Rzeszowa i Łańcuta.

  Przez dziewięć dni tegorocznego festiwalu będziemy mogli wsłuchać się w piękno muzyki światowej sławy argentyńskiego śpiewaka, kompozytora i dyrygenta znanego z oryginalnych kreacji operowych JOSÉ CURA. W gronie gwiazd Festiwalu pojawi się zespół  Trio Con Brio Copenhagen, który zaprezentuje arcydzieła muzyki kameralnej J. Haydna i F. Schuberta. Będziemy mogli cieszyć się także muzyką w wykonaniu orkiestry z Portugalii, która zagra pod batutą maestro José Ferreira Lobo. Jako soliści wystąpią – hiszpańska mezzosopranistka Sandra Ferrández Penalva i pianista Adriano Jordão. Oczywiście nie może zabraknąć koncertu w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej. Za pulpitem dyrygenckim stanie wówczas uznany portugalski kompozytor i multiinstrumentalista Rodrigo Leão, który zaprezentuje autorską muzykę filmową.

  Tegoroczny festiwal jest wyjątkowy z uwagi na trudną rzeczywistość. W atmosferze zadumy nad pokojem na świecie 2. czerwca odbędzie się „Wieczór Solidarności z Narodem Ukraińskim”, podczas którego wystąpią artyści z Polski i Ukrainy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -