14,4 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Wystartował nabór do tegorocznej edycji Podkarpackiej Kroniki Filmowej

  Polecamy

  - Reklama -

  Celem programu jest utrwalenie w postaci filmów dokumentalnych wydarzeń, miejsc, ludzi i przyrody regionu. Program ma sprzyjać tworzeniu warunków do rozwoju produkcji filmowych na Podkarpaciu oraz dokumentowaniu historii, teraźniejszości i dziedzictwa kulturowego regionu.

  Powstałe w wyniku konkursu filmy, mają stanowić zapis dziedzictwa kulturowego i społecznego regionu; upamiętniać osoby (postaci historyczne, przedstawicieli środowisk twórczych i naukowych, sportowców, społeczników oraz inne osoby utożsamiane z regionem) i grupy społeczne, ich wkład w budowanie wizerunku regionu oraz życie codzienne; dokumentować istotne dla regionu wydarzenia, miejsca, elementy spuścizny, inicjatywy społeczne, które są ważne dla kultury i historii regionu. Dodatkowo, w tym roku Podkarpacka Kronika Filmowa została poszerzona o nabór filmów o tematyce przyrodniczej.

  Konkurs realizowany jest ze środków pochodzących z Województwa Podkarpackiego. W puli konkursu jest w tym roku 180 000 zł.
  Informacje oraz dokumentacja konkursowa dostępna jest na stronie: https://www.podkarpackiefilm.pl/pl/fundusze/kronika-filmowa/358-podkarpacka-kronika-filmowa-2022

  To już 7. edycja znanego programu wspierającego produkcje o tematyce regionalnej. Podkarpacka Kronika Filmowa to już ponad 30 krótkometrażowych filmów, przedstawiających to, co w naszym regionie najciekawsze. To historie niezwykłych ludzi i wyjątkowych miejsc. Każdy film jest zupełnie inny, a razem tworzą niekończącą się opowieść o Podkarpaciu z różnych perspektyw. Na przestrzeni ostatnich miesięcy premierę miały produkcje takie jak Znowu są – dokument Pauliny Ibek o twórczości Arkadiusza Andrejkowa, ukazujący historię deskali z cyklu „Cichy Memoriał”, Mamalarka – nagradzany dokument Katarzyny Mazurkiewicz, przedstawiający czuły obraz osobliwego macierzyństwa Barbary Porczyńskiej – malarki, czy film Rolanda Dubiela o bohaterze z Głogowa Małopolskiego Dla miasteczka nikt nie zrobił więcej. Życie i działalność Rudolfa Menerki.
  Filmy są stopniowo upubliczniane, można znaleźć je na stronie: https://www.podkarpackiefilm.pl/pl/filmyy/filmografia-podkarpacka-kronika-filmowa oraz na kanale YouTube Podkarpackiej Komisji Filmowej: https://tiny.pl/96j8z

  Zachęcamy do udziału w konkursie!

  Źródło: Podkarpackie Film Commission

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -