piątek, 1 grudnia, 2023
+

  WiMBP zaprasza na spotkanie z Jakubem Zającem

  Polecamy

  Antonina Czartoryska
  Antonina Czartoryska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Sokoła 13 w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z pisarzem – Jakubem Zającem w dniu 19 maja 2022 r. godz. 17:00 (wstęp wolny).

  Jakub Zając, urodzony w 1983 roku w Łańcucie, jest absolwentem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W czasie studiów polonistycznych i literaturoznawczych współpracował z wydawnictwem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publikował artykuły naukowe na temat polskiej literatury XIX i XX wieku, skupiając się głównie na problematyce wojny i pamięci.

  Halt. Zapiski z domu trzeźwienia (kwiecień 2020) to literacki debiut Jakuba Zająca. Książka budzi poruszenie w środowisku psychoterapeutycznym oraz wśród osób uzależnionych od alkoholu. Autor połączył w niej bowiem dwie, milcząco rywalizujące ze sobą metody leczenia – właściwą Wspólnocie Anonimowych Alkoholików i psychoterapeutyczną. Halt zderza również dwie perspektywy patrzenia na alkoholizm. Jedna z nich to osobiste doświadczenie wyobcowania. Druga to obiektywny, terapeutyczny wykład na temat choroby.

  Autor mieszka w Krakowie, jest nauczycielem języka polskiego w liceum ogólnokształcącym. Interesuje się piłką nożną i filmem.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com