4,5 C
Rzeszów
piątek, 9 grudnia, 2022
+

  Obchody Dnia Strażaka oraz 150-lecie Rzeszowskiej Straży Pożarnej na placu Farnym w Rzeszowie

  Polecamy

  - Reklama -

  W piątek 13 maja 2022 r. na rzeszowskim Placu Farnym odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone ze 150-leciem rzeszowskiej straży pożarnej, w których udział wziął zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk. Podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec powitał przybyłych na uroczystość gości, po czym skierował do zebranych słowa:

  „…Już od 30-tu lat służymy społeczeństwu jako Państwowa Straż Pożarna… Należy podkreślić, że nie zatrzymujemy się i nie stajemy w miejscu… Życie stawia przed nami każdego dnia nowe wyzwania…Pandemia… To było nowe doświadczenie, także dla nas – strażaków. Od 24 lutego, od początku inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę zaangażowaliśmy się w udzielanie pomocy… W działania w przygranicznych powiatach naszego województwa zaangażowanych zostało prawie 5 tys. pojazdów pożarniczych i ponad 16,5 tys. strażaków z całego kraju… „

  Podczas uroczystego apelu wręczone zostały tradycyjnie odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Wyróżnionych zostało 159 podkarpackich strażaków. Po zakończonej ceremonii odznaczeń i awansów głos zabrał m.in. zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk.

  „…Wyjątkowy dzień dzisiaj na Podkarpaciu, cieszę się, że to mnie przypadło być tutaj na jubileuszu 150 lat rzeszowskiej straży pożarnej. Piękny jubileusz, dzisiaj wiele o tym mówiono, przyłączam się do tych życzeń… W imieniu generała brygadiera Andrzeja Bartkowiaka chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim druhom, druhnom, funkcjonariuszom za tę służbę, którą na co dzień wykonujecie. Za te 150 lat za te 30 lat (PSP) i za przyszłość… Szczególne zaangażowanie Wasze tu na Podkarpaciu w związku z ostatnią sytuacją jaka ma miejsce czyli wojna w Ukrainie. Wy pierwsi zaczęliście działania! Wy i województwo lubelskie i dzięki Wam to wszystko sprawnie zostało zorganizowane i przeprowadzone i nadal także jest realizowane. Wielki szacunek więc dla wszystkich i podziękowanie. Życzę dalszych sukcesów, gratuluję wszystkim wyróżnionym, odznaczonym i awansowanym…”.

  Zebrani na uroczystości mieli okazję zapoznać się z rysem historycznym 150 lat rzeszowskiej zawodowej straży pożarnej, którego prezentacji dokonał Komendant Miejski PSP w Rzeszowie st. bryg. Tomasz Baran.

  Kilka wybranych faktów znajdziecie na stronie https://strazpozarna.ink/DS_Rzeszow. Zachęcamy do przeczytania!

  Źródło: FB/Państwowa Straż Pożarna

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com