wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Strażacy na lotnisku w Jasionce uczcili swoje święto

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Strażaka w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka pracownicy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej zostali odznaczeni medalami i pamiątkowymi statuetkami.

  Zasłużonym strażakom przyznano korporacyjne medale przyznane uchwałą prezydium zarządu oddziału wojewódzkiego związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Województwa Podkarpackiego sygnowaną przez prezesa, druha Jana Paca. Złote medale otrzymali: zastępca komendanta Paweł Rudnik oraz Jan Pasierb, srebrne: Mariusz Szpytma oraz Bogdan Wawrzkowicz, a brązowy – Sławomir Kula.

  Pięciu innych strażaków za dobrą służbę otrzymało pamiątkowe nagrody – byli to komendant Aleksander Jankowski oraz Krzysztof Stępień, Maciej Szpunar, Andrzej Bazan i Wiesław Kamiński. Statuetkami Św. Floriana uhonorowano także gości uroczystości – Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej – generała Andrzeja Babca i jego zastępcę – Andrzeja Marczenię.

  Bardzo ważnym wydarzeniem dla rozwoju Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej było włączenie naszej jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Otwiera nam to drzwi do różnego rodzaju działań szkoleniowych, wzmacniających nasze kompetencje, ale jest to też szansa, żeby w przyszłości wzmocnić się jeszcze bardziej pod względem naszego wyposażenia” – mówił na wstępie Adam Hamryszczak, prezes podrzeszowskiego lotniska.

  Znajdujemy się w sytuacji szczególnej, o jakiej nie myśleliśmy jeszcze nie tak dawno, że nasz port lotniczy stanie się takim ważnym hubem. To zmieniło oblicze lotniska, ale postawiło też przed pracownikami, a zwłaszcza przed strażą pożarną, naprawdę bardzo wielkie wyzwania.” – podkreślał obecny na apelu marszałek Władysław Ortyl.

  Straż pożarna wykonywała różne zadania nie do końca wpisane w ustawę o straży pożarnej. Pandemia, fala uchodźców, wojna na Ukrainie – od straży pożarnej wymagały działań ponadstandardowych. Myślę, że jako straż pożarna stanęliśmy na wysokości zadania.” powiedział Komendant Wojewódzki PSP Andrzej Babiec

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com