poniedziałek, 25 września, 2023
+

  Międzynarodowa konferencja z udziałem Wojewody

  Polecamy

  Antonina Czartoryska
  Antonina Czartoryska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  „Aglomeracje na obszarach transgranicznych UE” to temat konferencji naukowej zorganizowanej w dniu 11 maja 2022 r. przez Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych „Aglomeracja Rzeszowska”. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

  Źródło: FB Podkarpacki Urząd Wojewódzki

  Międzynarodowa konferencja była okazją do zaprezentowania projektu „Silne aglomeracje – silne Karpaty”. Celem projektu jest poprawa dostępności zasobów kulturowych i walorów przyrodniczych obszarów przygranicznych za pomocą strategicznych i innowacyjnych rozwiązań.

  Podczas trwania spotkania odbyło się wiele wykładów ekspertów z Polski i Słowacji na temat bezpieczeństwa, nowoczesnych technologii w administracji regionów, a także ograniczeń i możliwości, jakie wynikają ze zmian cywilizacyjnych. Wykładowcy podsumowali również efekty projektu, przeanalizowali marki aglomeracji rzeszowskiej i preszowskiej.

  Wojewoda Podkarpacki – Ewa Leniart, podkreśliła prężnie rozwijającą się współpracę polsko-słowacką, która stanowi doskonały wzór stosunków sąsiedzkich. Wzajemna relacja umożliwi wsparcie działań, przede wszystkim zapewni ochronę i rozwój dziedzictwa przyrodniczego i kulturalnego, a także usprawni infrastrukturę drogową i kolejową oraz rozwój gospodarki i edukacji.

  – Poprzez realizację wspólnych projektów budujemy krok po kroki naszą przyszłość, wzmacniamy potencjał i relacje oparte o wzajemnym zrozumieniu i szacunku – zapewniła wojewoda.

  Źródło: FB Podkarpacki Urząd Wojewódzki
  Źródło: FB Podkarpacki Urząd Wojewódzki
  Źródło: FB Podkarpacki Urząd Wojewódzki
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com