wtorek, 19 marca, 2024
+

Medaliści Uniwersytetu Rzeszowskiego

Antonina Czartoryska

W dniach 6-8 maja w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, na których reprezentowało 10 zawodników – studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego (6 mężczyzn i 4 kobiety).

Zawodnicy zdobyli łącznie 6 medali: 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy, a ich wyniki przedstawiają się następująco:

a) w kategorii kobiet:

1. Aleksandra Blajer

Zawodniczka uzyskała wynik 352,5 kg, dzięki któremu zdobyła złoty medal w kategorii do 52 kg w typach Uniwersytetów, co dało jej 3 miejsce w klasyfikacji OPEN kobiet.

2. Gabriela Blajer

Zawodniczka uzyskała wynik 366 kg, dzięki któremu zdobyła aż dwa złote medale, w typie Uniwersytetów oraz klasyfikacji generalnej kategorii do 57 kg. Dodatkowo podczas swojego startu ustanowiła akademicki rekord Polski w przysiadzie: 141kg.

Pozostały skład drużyny: Aleksandra Zajdel oraz Zuzanna Rykiel, które w klasyfikacji drużynowej Uniwersytetów wywalczyły 2 miejsce.

Źródło: FB Uniwersytet Rzeszowski

b) w kategorii mężczyzn:

1. Karol Budziwół wywalczył 615 kg, dzięki któremu zdobył srebrny medal w typach Uniwersytetów, a także 4 miejsce w klasyfikacji generalnej startując w kategorii do 83 kg.

Pozostały skład drużyny: Dawid Kuczkowski, Michał Chrzanowski, Daniel Kozik, Kacper Mazurkiewicz, Piotr Kotyla.