+

Stal Rzeszów podzieliła się punktami z Motorem Lublin

Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

W meczu otwierającym 32. Kolejkę eWinner 2 ligi. Stal Rzeszów zremisowała na własnym boisku. z Motorem Lublin 1-1. Obie bramki w dzisiejszym spotkaniu wpadły w pierwszej połowie spotkania. Rzeszowianie zapewnili sobie już awans na zaplecze Ekstraklasy. Lublinianie zapewnili sobie grę w barażach o Fortuna 1 ligę.

W 30. minucie Patryk Małecki wygrał pojedynek sprinterski. Opanował piłkę, zdecydował się na uderzenie w kierunku lewego słupka bramki. Strzeżonej przez Sebastiana Madejskiego, który wyczuł intencję Małeckiego i obronił uderzenie ofensywnego zawodnika Stali.

Po 30 minutach pierwszej połowy to Motor Lublin prowadził grę. Próbował zaskoczyć Wiktora Kaczorowskiego. Jednak to Stal stworzyła sobie najlepszą okazję do otwarcia wyniku spotkania.

W 36 minucie odpowiedzieli przyjezdni. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Maciej Firlej, ale bramkarz Stali zdołał odbić piłkę.

W 38 minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Uderzenie z dystansu Macieja Firleja. Piłka wpadła do siatki obok interweniującego Kaczorowskiego. Bramkarz Stali mógł zachować się lepiej w tej sytuacji.

W ostatniej akcji doliczonego czasu gry do pierwszych 45. minut. Stal wyrównała straty. Krzysztof Danielewicz zauważył lukę w obronie lublinian. Dostał piłkę z prawej strony od Kacpra Sadłochy przyjął klatką piersiową i mocnym precyzyjnym uderzeniem pokonał lubelskiego bramkarza.

W 52. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska przez Andreje Prokicia. Bliski pokonania własnego bramkarza był Jakub Świeciński.

W 59 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Łukasz Góra, który był bliski zdobycia bramki. To była bardzo dobra okazja do wyjścia na prowadzenie podopiecznych Daniela Myśliwca.

W 66. minucie bardzo dobrze z rzutu wolnego uderzył. Kaczorowski z trudem odbił na rzut rożny.

W końcówce spotkania Stalowcy próbowali jeszcze strzelać z dystansu na bramkę i zagrozić po dośrodkowaniach, ale dobrze interweniowała defensywa Motoru.

Stal Rzeszów – Motor Lublin 1-1 (1-1)
    0-1 Maciej Firlej 38.
    1-1 Krzysztof Danielewicz 45.+

Stal: Kaczorowski Marczuk, Góra, Oleksy, Głowacki – Poczobut (90. Jakub Szczypek), Danielewicz, Wolski – Sadłocha (72. Kacper Piątek), Małecki, Prokić.

Motor: Madejski – Wójcik, Błyszko, Świeciński, Rozmus – Sędzikowski (81. Cezary Polak), Swędrowski, Kołbon (74. Rafał Król), Ceglarz (60. Dmitri Mandrîcenco), Ryczkowski (60. Jakub Kosecki) – Firlej (74. Michał Fidziukiewicz).

żółte kartki: Poczobut, Małecki – Wójcik.
    sędzia: Albert Różycki (Łódź)
    widzów: 2 428