0,1 C
Rzeszów
sobota, 28 stycznia, 2023
+

  Rzeszowskie autobusy bardziej EKO

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Sanocki Autosan i Solaris z Bolechowa dostarczą kolejne nowe autobusy do floty rzeszowskich autobusów miejskich. To 14 pojazdów napędzanych sprężonym gazem ziemnym oraz elektrycznych.

  Przetarg na zakup autobusów był podzielony na trzy części. W pierwszej z nich miasto szukało dostawcy 10 tradycyjnych autobusów 12-metrowych zasilanych gazem ziemnym. Najkorzystniejszą ofertę, wartą 18,01 mln zł złożyła firma Autosan z Sanoka i to z nią ma zostać podpisana umowa.

  Dwie pozostałe części przetargu dotyczyły autobusów przegubowych, o długości 18 metrów. Mają to być pojazdy zasilane gazem oraz energią elektryczną. Po dwie sztuki dostarczy Solaris z Bolechowa. Firma zaproponowała miastu umowę wartą 5,18 mln zł za „gazowce” oraz 8,09 mln zł za autobusy elektryczne.

  Autobusy gazowe z pierwszej części przetargu maja dotrzeć do Rzeszowa w ciągu 54 tygodni od daty podpisania umowy z dostawcą. Na dostawę autobusów przegubowych na gaz będzie 43 tygodnie od podpisania umowy, a pojazdy elektryczne dotrą do Rzeszowa do 60 tygodni od zawarcia zamówienia.

  Zakupy będą dofinansowane z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Aktualnie Rzeszów dysponuje 226 autobusami. Średnia ich wieku to 8 lat.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com