wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Majówka pod kontrolą Policji

  Polecamy

  Antonina Czartoryska
  Antonina Czartoryska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jak co roku weekend majowy to czas wypoczynku i jednocześnie okres wzmożonego ruchu na drogach. W tym celu Policja rozpoczęła działania „Majówkowy weekend 2022”, które mają za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa obywateli.

  Od piątku do wtorku na podkarpackich drogach może zrobić się tłoczno. Wiele osób zdecyduje się na wyjazdy poza miejsce zamieszkania, w szczególności w regiony atrakcyjnie turystycznie.

  Podkarpacka Policja podejmie działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżnych w ramach akcji „Majówkowy weekend 2022”, tj. będą czuwać nad płynnością ruchu pojazdów na głównych szlakach komunikacyjnych. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, sposób przewożenia dzieci, a także na próby kierowania pojazdów po alkoholu.

  Jak informuje Podkarpacka Policja, na drogach pojawi się więcej patroli: policyjni motocykliści, radiowozy oznakowane i nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory, a w miejscach szczególnie niebezpiecznych kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo.

  Statystyki akcji „Majówkowy weekend 2022” tj. liczba wypadków, zabitych, rannych oraz nietrzeźwych kierowców dostępne są na stronie: https://podkarpacka.policja.gov.pl/

  Ponadto Policja przypomina o ograniczeniach w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton z wyłączeniem autobusów w dniach:

  • 30 kwietnia 2022 r. w godzinach 18.00 – 22.00
  • 1 maja 2022 r. w godzinach 8.00 – 22.00
  • 2 maja 2022 r. w godzinach 18.00 – 22.00
  • 3 maja 2022 r. w godzinach 8.00 – 22.00
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com