sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Rzeszów przyjazny osobom z niepełnosprawnością

  Polecamy

  Antonina Czartoryska
  Antonina Czartoryska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  5 maja obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

  W tym dniu Fundacja „APROBATA” we współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa zorganizuje wydarzenie „Rzeszów przyjazny osobom z niepełnosprawnością”. Jej celem jest pokazanie, że mieszkańcy Miasta Rzeszowa wraz z przedstawicielami administracji lokalnej, środowiska rzeszowskich NGO-sów działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami, są społeczeństwem otwartym na ludzkie potrzeby, w którym każda osoba jest pełnoprawnym uczestnikiem naszej społeczności.

  Od godz. 9.00-11.45 w Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. 3-go Maja 13, Rzeszów odbędzie się II Debata z udziałem Konrada Fijołka Prezydenta Miasta Rzeszowa gdzie pragniemy przedstawiać jak żyje się w Rzeszowie osobom z niepełnosprawnością, zaprezentujemy innowacyjny projekt dla osób z niepełnosprawnością oraz ogłosimy Plebiscyt Rzeszowscy Siłacze, to MY.

  Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Wydziału Polityki Społecznej, NFZ Podkarpacki Oddział w Rzeszowie, ZUS Oddział w Rzeszowie, Fundacja Aktywizacja Oddział w Rzeszowie zapraszają na stoiska informacyjne gdzie będą udzielać informacji.

  O godz. 12.00 r., na  ul. 3 Maja 13 po raz pierwszy w Rzeszowie odbędzie się Marsz „Rzeszów przyjazny osobom z niepełnosprawnością”, który przejdzie ulicą Tadeusza Kościuszki, następnie uda się do studni na płycie Rynku, po czym wróci pod siedzibę Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab Urzędu Miasta Rzeszowa, gdzie utworzony zostanie żywy łańcuch „Rzeszów przyjazny osobom z niepełnosprawnością” w ramach solidarności i wspólnej integracji.

  Corocznym celem marszu będzie utworzenie coraz dłuższego żywego łańcucha życia.

  Od godz. 11.30- 15.00 na ul. 3 Maja 13 organizatorzy zapraszają na Stoiska „poczuj – poznaj”, umożliwiające zdobycie praktycznej wiedzy na temat osób z niepełnosprawnościami. Będzie można między innymi przetestować symulator odczuć wieku starczego, poprowadzić osobę z niepełnosprawnością wzroku lub samemu przemierzyć trasę z użyciem białej laski, usiąść na wózku inwalidzkim i przejechać wyznaczoną trasą, a także zmierzyć pomiar poziomu cukru i zapoznać się ze sprzętem rehabilitacyjnym.

  W tym dniu będzie możliwość zapoznania się z ofertą dla kandydatów na studia ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnością.

  Organizatorzy zadbali również o potrzeby osób z niepełnosprawnością – wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy przez Panią Katarzynę Hul, oraz zapewniamy wolontariuszy- asystentów. Zadanie dofinansowane z budżetu miasta Rzeszowa.

  Spoty zapraszające:

  https://www.youtube.com/results?search_query=fundacja+aprobata

  Rejestracja pod linkiem (szczególnie ważne dla osób potrzebujących wsparcia wolontariusza/asystenta):

  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdygysOMlHAH7jy6dIoNyI480kpioseI0CzA_BjdQgP7sF5MQ/viewform?fbclid=IwAR349wRfzwCqZvqGRIac35rJjnUtGGzXy0ipUMsls51hux5iTUAdbDHvo8s

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com