czwartek, 1 czerwca, 2023
+

  Miasto przeznaczy ponad 2,5 mln na sport

  Polecamy

  Kasia Kwolek
  Kasia Kwolek
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W rzeszowskim ratuszu podpisano i wręczono w czwartek następne umowy na dofinansowanie klubów sportowych, które działają w Rzeszowie. W sumie dotacje z budżetu miasta wyniosą tym roku łącznie ponad 2,5 mln zł i trafią do 79 klubów sportowych.

  Jak mówi wiceprezydent Rzeszowa, Krystyna Stachowska oczekiwania są jeszcze większe, a środki przekazane na sport odbywają się także przez wydziały zajmujące się promocją miasta i polityką społeczną.

  -Zależy nam, aby warunki do uprawiania sportu były w mieście jak najlepsze. Bardzo dziękują klubom i stowarzyszeniom za zaangażowanie w organizację zajęć, pracę z młodzieżą i promocję zdrowego trybu życia. Zależy nam nie tylko na wytrenowaniu mistrzów i olimpijczyków, ale również na stworzeniu warunków do trenowania dla wszystkich mieszkańców  – dodaje Krystyna Stachowska.

  Podczas spotkania w ratuszu, przedstawiciele klubów sportowych odebrali umowy na realizację kolejnych 37 zadań. Wartość pomocy ze strony miasta to nieco ponad 548 tys. zł. Wcześniej miasto podpisało z klubami i stowarzyszeniami 89 umów na kwotę 1,52 mln zł.

  Fot. Urząd Miasta Rzeszów

  – Jesteśmy otwarci dla wszystkich klubów, stowarzyszeń i organizacji sportowych. chcemy rozmawiać i pomagać w rozwiązywaniu problemów. Zaraz po majówce ruszamy w teren, aby przyjrzeć się państwa pracy, obejrzeć treningi i zawody. W tym momencie tegoroczne dofinansowanie z miasta dotyczy 79 klubów i jest warte 2,5 mln zł. Mamy ambicje, aby w przyszłości było jeszcze wyższe – zapewnia Jarosław Gutowski, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Rzeszowa. 

  Aktualnie w Rzeszowie uprawia się ponad 50 różnych dyscyplin sportu. Szacuje się, że w klubach sportowych trenuje kilka tysięcy osób, z czego około 5 tysięcy to dzieci i młodzież.

  Na początku roku przy prezydencie Konradzie Fijołku zaczęła działać np. społeczna rada sportu, która ma na celu pomóc władzom miasta jak najlepiej wykorzystać potencjał sportowego miasta.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com