środa, 24 kwietnia, 2024
+

AWANS Stali Rzeszów do 1 LIGI

28 lat czekali na awans swojej drużyny kibice Stali Rzeszów. W środę Stal zremisowała z Hutnikiem Kraków 3-3 (2-1) w 30 Kolejce eWinner 2 ligi. Zwycięski remis dał Stali powrót na zaplecze Ekstraklasy.

Stal Rzeszów przed tym meczem, żeby awansować potrzebowała tylko i aż jednego punktu. Żeby nie trzeba było się oglądać za siebie i sprawdzać wyniku meczu Wisły Puławy z Ruchem Chorzów.

Lepiej w środowe spotkanie weszli przyjezdni z Krakowa. Podopieczni Krzysztofa Lipeckiego wyszli na prowadzenie po bramce z rzutu karnego w 17. minucie podyktowanym po faulu Krystiana Wrony na Sławomirze Chmielu. Arbiter wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Dominik Zawadzki, który pewnym uderzeniem otworzył wynik spotkania.

W 24. minucie bramkę wyrównującą zdobył Kacper Sadłocha, który zdecydował się na uderzenie z dystansu. Nie dając najmniejszych szans bramkarzowi Hutnika.

W 30. minucie Łukasz Góra wykończył akcję, którą kilka chwil wcześniej sam zainicjował. Obrońca Stali zamknął dośrodkowanie z lewej flanki. Wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie.

W przerwie napłynęły informacje z Puław, gdzie miejscowa Wisła zremisowała z Ruchem Chorzów, co w zasadzie zagwarantowało podopiecznym Daniela Myśliwca awans.

W 58. minucie przyjezdni doprowadzi do wyrównania ku uciesze grupy kibiców, którzy pojawili się na środowym spotkaniu.

Sześć minut później po ładnym uderzeniu Patryka Małeckiego, który zamknął dośrodkowanie rzeszowianie ponownie wyszli na prowadzenie. W momencie kiedy wydawało się, że Stal nie wypuści prowadzenia do końca spotkania piłkarze Hutnika byli zdeterminowani, by doprowadzić do wyrównania i wywieźć punkt z Rzeszowa. Co drużynie z Nowej Huty jest potrzebne w kontekście pozostania w 2 lidze na kolejny sezon. W 77 minucie z najbliższej odległości piłkę do bramki wpakował Krystian Lelek.

Po ostatnim gwizdu radości i świętowania wraz z Kibicami nie było końca. Nikt nie opuszczał stadionu przy ulicy Hetmańskiej ciesząc się i śpiewając z piłkarzami.