1,7 C
Rzeszów
sobota, 3 grudnia, 2022
+

  Rzeszowski Inkubator Kultury zaprasza do udziału w grze terenowej. Znajdź skrzynkę geocachingową Estrady Rzeszowskiej!

  Polecamy

  - Reklama -

  Działający w Estradzie Rzeszowskiej RIK założył skrytkę w ramach ogólnoświatowej gry terenowej Geocaching. Można w niej znaleźć prawdziwe skarby związane z Edwardem Januszem i nie tylko.

  Geocaching to ogólnoświatowa gra terenowa dla użytkowników odbiorników GPS. Zabawa polega na szukaniu keszy (z ang. cache) na podstawie współrzędnych geograficznych, czyli skrytek ukrytych w ciekawych miejscach. Skrytka Rzeszowskiego Inkubatora Kultury to opowieść o Edwardzie Januszu – słynnym rzeszowskim fotografie. Willa, w której mieści się obecnie siedziba Estrady Rzeszowskiej należała przed laty do rodziny Januszów.

  Współrzędne skrzynki RIK można znaleźć po uprzednim rozwiązaniu zagadki, która znajduje się pod linkiem: https://www.geocaching.com/geocache/GC9FJEH_c-k-nadworny-fotograf.

  W skrzynce znajdują się:
  – logbook czyli notes na wpisy osób, które znalazły skrzynkę,
  – certyfikaty dla pierwszych trzech znalazców,
  – trackable dla pierwszych trzech znalazców, czyli przedmioty podróżne, które można zarejestrować na stronie https://www.geocaching.com/track/ i zapisywać drogę jaką przedmiot odbył,
  – drewniane monety pamiątkowe, po jednej dla każdego znalazcy naszej skrytki,
  – pieczątka do wbicia w swoim notesie na pamiątkę odwiedzin skrytki,
  – gadżety Estrady Rzeszowskiej.

  Osoby, które zabierają gadżet ze sobą, proszone są o zostawienie czegoś od siebie na wymianę.

  Inspiracją dla uruchomienia skrzynki była publikacja „Czas w kadrze zatrzymany. Edward Janusz i jego fotografie”. Pomysłodawcą i autorem jej tekstu są prawnuczka Edwarda Janusza – Elżbieta Kaliszewska i Krystyna Krzysztofowicz, wsparcia udzieliła Fundacja Rzeszowska, a wydawcą jest Estrada Rzeszowska.

  Źródło: Estrada Rzeszowska

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com