0,5 C
Rzeszów
sobota, 28 stycznia, 2023
+

  Rusza budowa S19 Rzeszów Południe-Babica

  Polecamy

  Antonina Czartoryska
  Antonina Czartoryska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Minister Infrastruktury zainaugurował budowę odcinka drogi S19 Rzeszów Południe-Babica.

  ACCIONA otrzymała pozwolenie na rozpoczęcie budowy, która została oficjalnie zainaugurowana przez Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka podczas ceremonii wbicia szpadla. W uroczystości wzięli też udział wiceminister infrastruktury Rafał Weber, Wojewoda Podkarpacki oraz przedstawiciele ACCIONA.

  Inwestycja obejmuje budowę 10,3 km trasy z dwujezdniowym odcinkiem, po dwa pasy w każdą stronę. W ramach projektu powstanie również dwukierunkowy tunel o długości 2,2 km. Zostanie on wybudowany przy użyciu maszyny drążącej o średnicy ponad 15 metrów, zdolnej do pracy na głębokości do 100 metrów. Dzięki temu S19 będzie autostradą z najdłuższym tunelem w Polsce wybudowanym z użyciem maszyny do drążenia tuneli.

  W ramach projektu ACCIONA wybuduje także sześć wiaduktów, bezkolizyjny węzeł nad torami kolejowymi w ciągu drogi N-19 oraz przejście dla zwierząt. Projekt obejmuje również budowę dwóch budynków technicznych, dwóch heliportów dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Centrum Zarządzania Tunelem, aby zapewnić ich prawidłową pracę, gwarantując maksymalne bezpieczeństwo użytkowników.

  Głównym celem budowy nowego odcinka drogi jest usprawnienie ruchu samochodowego pomiędzy miejscowościami położonymi wzdłuż obecnej trasy DK19. Dzięki inwestycji skróci się czas przejazdu na osi północ-południe w Polsce, a tym samym podniesie się także poziom bezpieczeństwa.

  Autostrada S19 jest częścią międzynarodowej trasy Vía Carpathia, która w Polsce będzie miała łączną długość 700 kilometrów. Celem jej budowy jest połączenie północy i południa Europy.

  ACCIONA to globalna firma, lider w dostarczaniu rozwiązań regeneracyjnych dla gospodarki zdekarbonizowanej. Jej oferta biznesowa obejmuje m. in. energię odnawialną, uzdatnianie wody i zarządzanie nią, ekologiczny transport oraz systemy mobilności. Firma jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla od 2016 r. ACCIONA odnotowała sprzedaż w wysokości 8,1 mld euro w 2021 r. i jest obecna na rynku więcej ponad 60 krajów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com