piątek, 1 grudnia, 2023
+

  Pożar budynku w Wysokiej Głogowskiej

  Polecamy

  Antonina Czartoryska
  Antonina Czartoryska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W dniu 25.04.2022 r. o godz. 19:22 miał miejsce pożar drewnianego budynku mieszkalnego w Wysokiej Głogowskiej.

  Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie poinformowała o użytych siłach i środkach, które zostały zadysponowane na miejsce zdarzenia:

  • JRG 3 Rzeszów – 3 zastepy, 7 ratowników;
  • OSP Wysoka Głogowska – 2 zastepy, 6 ratowników;
  • oficer operacyjny KMPSP Rzeszów;
  • Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne, Policja.

  Przyczyną pożaru było prawdopodobnie od niesprawnego pieca typu koza, które służyło do ogrzewania pomieszczenia. W chwili dojazdu pierwszego zastępu OSP pożarem objęte były dwa pomieszczenia na parterze a na części poddasza występowało też duże zadymienie. Strażacy przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że w środku może znajdować się osoba.

  Działania ratowników polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego i podaniu dwóch źródeł wody na palące się wnętrze domu. Strażacy pracujący w specjalistycznym sprzęcie do ochrony dróg oddechowych gasząc pożar i przeszukując wnętrze domu odnaleźli zwęglone zwłoki 70-letniego mężczyzny. Przybyłe na miejsce pożaru Pogotowie Ratunkowe nie podjęło działań resuscytacyjnych. Pogotowie Energetyczne odłączyło napięcie występujące w linii napowietrznej zasilającej budynek. Jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, spaleniu uległa część domu drewnianego, poddasze oraz część wyposażenia. Po zakończeniu działań gaśniczych Policja i Prokuratura przeprowadziła czynności dochodzeniowe.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com